a komunikačné stratégie

Masteráci opäť v Komárome

Autor: Masteráci opäť v Komárome
Uverejnené: 25. október 2018

Letnú sezónu Turčianski raci potiahli bez prerušenia tréningov až do septembra už tradičným sústredením v maďarskom Komárome. Podmienky na prípravu boli veľmi dobré, vylepšené o účasť plavcov z PK Martin, ktorí rovnako toto žičlivé športové prostredie už tradične navštevujú. Obojstranná inšpirácia v tréningoch a spolupráca v kondičnej plaveckej príprave, pomohla rakom pred Majstrovstvami Európy v slovinskom Kranje a tiež Medzinárodnými pretekmi masters O Pohár Žiliny.

ME sa zúčastnili 4 pretekári : Vlado Babka, Ján Vanko, M. L. Novinská a M. Janovská. Výkony zodpovedali príprave. Všetci podali výkony, ktoré potvrdil, že splnenie limitov pre účasť nebolo náhodné.

Plávali v disc.:

Babka  50 v.sp

Vanko  50 v.sp.

Novinská 200 Prsia

Janovská 400 v.sp., 50 v.sp.

Plávali aj štafetu  4X50 m polohový pretek mix.

Účasť bola celkovo menej početná ako v Londýne, čo je zapríčinené aj budúcoročnými Majstrovstvami sveta v Gwangju Južná Kórea. Viacerí pretekári si dali prestávku pred najväčšími pretekmi masters v r. 2019. Krátko po ME boli Medzinárodné preteky masters V Žiline. O Pohár mesta súťažilo 44 klubov z Čiech, Maďarska, Poľska a Slovenska. Z klubu Turčianskych rakov sa zúčastnilo 12 pretekárov s výsledkami zodpovedajúcimi danej vekovej kategórii.

Zlaté ocenenie získali:

Mikoláš  5x v disc. 200 v.sp., 200 PP, 100 v.sp., 100 motýl, 400 v.sp  zaplával v slovenskom rekorde

Celková bilancia O Pohár mesta Žiliny:

Turčianski raci si odviezli 27 medailí z toho 11 zlatých , 9 strieborných a 7 bronzových medailí. Bol to veľmi úspešný pretek. Všetkým patrí poďakovanie a gratulácia .

Hneď v nasledujúci víkend manželia Turanskí reprezentovali Rakov na skvele organizovanom medzinárodnom podujatí Nordic Open Masters vo švédskom Malmö . Viedli si výborne, čo potvrdili skvelými časmi, z ktorých najhodnotnejší bol výkon B. Turanského v ťažkej disciplíne 200 m motýl, v ktorej časom 2:48,77 výrazne opravil slovenský rekord vo svojej vekovej kategórii. Výborný výkon dosiahol aj na 100 m v.sp., kde sa tesne priblížil hranici jednej minúty. Zaplával 1:00,38. K. Turanská mala 4 štarty a v každom si opravila svoje osobné výkony. Účasť na tomto medzinárodnom podujatí bola zas ďalšou skúsenosťou, tento krát zo severských štátov, z ktorých bola väčšina zúčastnených klubov.