Chyba

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov cyklotrasa-sever sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

streda, 14 november 2012 10:14

Cyklotrasa zo Severu je otvorená.

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Cyklotrasa zo Severu je otvorená. Cyklotrasa zo Severu je otvorená.

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov cyklotrasa-sever sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

V sobotu otvoril primátor Andrej Hrnčiar s cyklistami z Turčianskej bicyklovej skupiny JUS cyklotrasu na Námestí Francúzskych partizánov na Severe a všetci sa symbolicky previezli po s ostatnými dobrovoľníkmi do centra mesta, kde trasa končí. Na otvorení zahrala skupina Inoväť.

V prvom elektronickom prieskume verejnej mienky Martinčania uprednostnili budovanie cyklotrás. Možnosť využiť priamu demokraciu oslovila takmer 5 tisíc Martinčanov, čo bolo 10,54 percent zo 47 285 oprávnených voličov. Až 1 968 z nich hlasovalo za dobudovane cyklistických trás, čo predstavuje 39,74 percent. Etapa cyklotrasy z Námestia Francúzskych partizánov po Námestie S.H. Vajanského  je realizovaná v dĺžke 1,6 km a je rozdelená na 7 úsekov. Andrej Hrnčiar nás informoval, že výstavby cyklotrás budú pokračovať a o rok-dva sa bude možné dosať bezpečne do práce napríklad aj do firiem Volkswagen alebo Ecco prostredníctvom novej cyklotrasy.

{gallery}cyklotrasa-sever{/gallery}

Nová cyklotrasa je súčasťou stavby "Rekonštrukcia a modernizácia centrálnych mestských častí - Sever". Realizuje ju spoločnosť Euro-building, a.s. Počas stavby sa vyskytli aj mnohé nedostatky. Pri otváraní cyklotrasy vytváral samotný stav nedokončeného námestia negatívnu atmosféru. Po okolí sa povaľovalo množstvo odpadkov. Podľa vyjadrenia príslušníkov MsP na mieste, bolo na to upozorňované už ráno ale k náprave nedošlo. Komplexný článok a rozhovor na túto tému pripravujeme.

Na otvorení cyklotrasy hrala skupina Inoväť.

{fcomment lang=sk_SK}

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn