utorok, 13 november 2018 08:22

Martico New Age má majsterky sveta v hip hope

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Martico New Age má majsterky sveta v hip hope Martico New Age má majsterky sveta v hip hope Text: Jarmila Murcková, foto: archív Martico New Age

V Martine máme majsterky sveta v hip hope! Koncom októbra sa v Poľsku uskutočnili majstrovstvá sveta v  štýle hip hop, ktorých sa zúčastnili tanečníci z 35 krajín sveta. Konkurencia bola teda naozaj veľmi veľká. Na šampionáte nechýbali ani tanečníci z martinského klubu Martico New Age.

Juniorská formácia My own paradise od choreografky Mgr. Moniky Buvalovej získala 18. miesto. Formácia starších dospelých s názvom Great spirit, rovnako pod choreografickou aj trenérskou taktovkou Moniky Buvalovej, sa v silnej konkurencii napokon vo finále umiestnila na peknom 4. mieste. Najväčší úspech vybojovali tanečníčky z kategórie starších dospelých so skupinou Colourky. Skupinu choreograficky pripravovala známa tanečníčka a choreografka Melánia Kasenčáková. S tanečníčkami ju trénovala, upravovala „na mieru“ a zároveň aj tancovala Monika Buvalová.

 

 

„Súťaž bola na vysokej pofesionálnej úrovni. Keď sme videli našu konkurenciu, ako sa ostatní tanečníci rozcvičujú a pripravujú, mali sme mierny stres. Ten z nás však opadol ihneď po príchode na pódium a tanec sme si poriadne užili,“ vyjadrila sa jedna zo súťažiacich. Po každom z troch kôl tanečníčky netrpezlivo čakali na výsledky, no porota ich postupne posúvala až do finále. V ňom ju presvedčili najviac zo všetkých skupín a suverénne vyhrali zlatú medailu. Tanečnú sezónu v tomto kalendárnom roku teda tanečníci z klubu Martico New Age ukončili, ako sa patrí – ziskom titulu majstra sveta.

 

Majsterky Sveta
Dospelí - reprezentácia
FN181025
Juniorská reprezentácia

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.