Vytlačiť túto stránku
piatok, 23 november 2018 10:51

Gymnazisti na návšteve v Španielsku vďaka projektu Erasmus+

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Gymnazisti na návšteve v Španielsku vďaka projektu Erasmus+ Gymnazisti na návšteve v Španielsku vďaka projektu Erasmus+

Počas týždňa od 11.-17.11. 2018 mali študenti martinského Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha možnosť spoznať krásne a slnečné Španielsko, konkrétne mesto Sevilla v Andalúzii, vďaka európskemu projektu Erasmus+.

Spoznali miestnu kultúru, pamiatky, ľudí, jazyk a zvyky, no taktiež sa venovali hlavným témam tohto dvojročného projektu - vzdelanie, rovnosť, odlišnosť a pohlavie (E.D.G.E.- skratka anglických slov). Okrem nádherného historického centra mesta si spravili výlet aj do neďalekej Córdoby, ktorá je známa svojimi palácmi a mešitami, na ktorých dodnes možno vidieť prvky arabskej i kresťanskej kultúry, a práve vďaka nim je toto mesto majetkom Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

 

Študenti sa navzájom spoznávali vďaka rôznym hrám, projektom a športovým aktivitám. Zúčastnili sa filmového festivalu s tematikou projektu, a dokonca mali možnosť sa o filme porozprávať s jeho samotnými tvorcami. Na škole žiaci oslávili svetový deň filozofie, absolvovali historickú prehliadku mesta, prehliadku na bicykloch, mali možnosť vidieť typické predstavenie miestneho tanca flamenco a mnoho ďalšieho.

 

 

Z tohto výmenného pobytu si študenti odniesli nielen množstvo krásnych spomienok, ale hlavne spoznali novú krajinu, priateľov a nadobudli nové vedomosti. Veľká vďaka patrí koordinátorke projektu na škole, pani profesorke Zdenke Nemcovej a pani riaditeľke Mgr. Darine Súderovej, ktorá študentov na tomto výlete sprevádzala.

 

gvpt (3)
gvpt (4)

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.

Najnovšie články od autora: Katarína Hájková

Súvisiace články podľa značky