streda, 28 november 2018 14:29

Martin Novysedlák predstavil MÔJ PROCES č. 4 Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Martin Novysedlák predstavil MÔJ PROCES č. 4 Martin Novysedlák predstavil MÔJ PROCES č. 4

V sobotu 17. novembra 2018 prebehol v martinskom Barmuseu 4. ročník projektu s názvom Môj Proces, ktorý poukazuje na proces každého jedného autora, umelca. Nejedná sa len o vizuálne umenie, ale aj o to audiovizuálne. Ide o multižánrový projekt, kde si diváci mohli vychutnať pestrosť rôznych umení a prepojenie medzi nimi. Návštevníci mali možnosť vidieť prezentáciu maľby, grafiky, fotografie, sochy, skla, ilustrácie, grafického dizajnu.

„Som nadmieru spokojný, zatiaľ to bol najlepší ročník. Prišlo toľko ľudí, vôbec som to nečakal. Čo ma nesmierne potešilo je to, že prišli noví ľudia, ktorí boli tu prvý krát. Všetko šľapalo ako malo, program prebiehal bez problémov, všetko hralo. Hlavným bodom koncepcie štvrtého ročníka Môjho procesu bola premiéra dokumentu, ktorý som natáčal od konca februára do konca augusta. Zábery naň vznikali v Manchestri, Brne, Bratislave, Martine, Vrútkach a iných slovenských mestách. O strih a hudbu sa postaral DJ Lucas Nou,“ vyjadril sa organizátor Martin Novysedlák.

 

 

V rámci audiovizuálneho umenia predviedli svoje hudobné štýly viaceré kapely, napr. United People, ktorí svojimi reggae tónmi vytvorili v Barmuseu skvelú atmosféru. Hudobnú produkciu tvorili aj Cacib Dortmund, ktorí vo svojom novom klipe ukázali svoj veľký talent. Netreba zabudnúť ani na šikovných DJov -  DJ EL Gaucho, DJ Peppe, DJ Duky.

 

 

Okrem toho mali návštevníci možnosť prezrieť si prácu každého jedného umelca a porozprávať sa s ním. Neprišli len lokálni umelci, ale aj umelci z Prahy, Bratislavy a z iných miest na Slovensku. Svoje umenie predviedla Andrea Mirjanská (experimentálna grafika), tesa (ilustrácie a grafický dizajn), Katka Pohánka (geometricko-abstraktná maľba), Martin Novysedlák (maľba a grafiky), Michal Husár (sochy z dreva, motýliky), Lukáš Pohanka (netypická maľba), Rado Van Šenšel (maľba), Tomáš Orlej (stickers art) a Dominik Pirhač (sklo a priestorová tvorba).

 

 

Celý večer mal pod palcom moderátor Adam Kmeť, o občerstvenie sa postarali chlapci zo ŽRÚT Street Food a svoje majstrovstvo v miešaní drinkov ukázal Riko Chovanec.

 

 

moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces
moj-proces

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.

Súvisiace články podľa značky

Reklama

Doprava v regióne