štvrtok, 29 november 2018 20:53

Poklepali základný kameň novej polikliniky na Bottovej ulici Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Poklepali základný kameň novej polikliniky na Bottovej ulici Poklepali základný kameň novej polikliniky na Bottovej ulici

Zástupcovia investorskej spoločnosti TRIHLAV, a. s. a prof. MUDr. Ján Danko CSc. ako dekan Jesseniovej lekárskej fakulty UK a novozvolený primátor mesta Martin, poklepali základný kameň projektu MojaPoliklinika Bottova, ktorý prinesie nový moderný štandard zdravotníckych priestorov hodných 21. storočia.

Začiatok výstavby sa očakával v poslednom kvartáli roku 2018 a to sa aj dodržalo. Tento ambiciózny projekt ponúkne pacientom 16 ambulancií a lekáreň. Dokončenie projektu je naplánované na koniec roka 2019 a ja verím, že investor to stihne podľa plánov. Budem mu držať palce,“ konštatoval profesor Ján Danko.

 

moja-poliklinika
moja-poliklinika
moja-poliklinika
moja-poliklinika

 

Zástupca investora Ing. Michal Hedera pri tejto príležitosti poznamenal: „Sme veľmi radi, že po zdĺhavých prípravných a projektových prácach môžeme naplno rozbehnúť realizačnú fázu. Dali sme si za cieľ vybudovať polikliniku, ktorá bude hodná 21. storočia. Všetci Martinčania sa môžu tešiť na moderné klimatizované priestory ambulancií a čakární s kvalitnou vzduchotechnikou, manažmentom pacienta a infotainmentom." Ako sa často stáva, problémom pri zdravotníckych zariadeniach je doprava. „Doprava je tu horúcou témou, a preto sme dokupovali pozemok, aby sme vedeli poskytnúť väčšie množstvo parkovacích miest tak pre pacientov, ako aj lekárov. Taktiež sme realizovali dopravnú štúdiu a máme za cieľ vybudovať novú zastávku MHD,“ dodáva Hedera.

 

 

V týchto dňoch prebieha realizácia základovej dosky budúcej polikliniky. Investor si kladie za cieľ využívať predovšetkým lokálnych dodávateľov pri samotnej realizácii stavby. „MojaPoliklinika Bottova bude slúžiť nám všetkým a preto chceme aby sa na jej realizácii podieľalo čo najviac lokálnych firiem a ľudí. Berieme to ako príležitosť pomôcť mestu a jeho obyvateľom ešte pred dokončením polikliniky,“ uviedol Hedera. Samotná výstavba ja naplánovaná na 13 mesiacov.

Ďaľšie informácie

  • Reklama: Reklama
Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn