štvrtok, 06 december 2018 10:30

Model Kia Ceed je medzi finalistami súťaže Auto roka 2019

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Model Kia Ceed je medzi finalistami súťaže Auto roka 2019 Model Kia Ceed je medzi finalistami súťaže Auto roka 2019

Nová Kia Ceed sa dostala medzi siedmych finalistov ocenenia Auto roka 2019. Európske a slovenské médiá zaradili nový kompaktný rodinný automobil Kia medzi najlepšie automobily, ktoré sa začali predávať za posledných 12 mesiacov.

Nový model Ceed vychádza z tých istých kľúčových prvkov, ktoré mu boli oporou od samotného vzniku. V Európe sa predáva od leta. Vyspelý a športový nový dizajn je skombinovaný so sériou pokročilých technológií, vďaka ktorým je najnovší Ceed ešte pohodlnejší, praktickejší a bezpečnejší. Nový model využíva rad nových, turbodúchadlom prepĺňaných motorov a do vienka dostal európske parametre jazdy a ovládania, takže je zábavnejší a pútavejší než kedykoľvek predtým. Každý model Ceed je krytý jedinečnou sedemročnou zárukou Kia.

 

Je to už druhýkrát, čo sa Ceed uchádza o ocenenie Európske auto roka – model prvej generácie sa dostal do užšieho výberu v roku 2008 – a druhý rok po sebe, čo sa do užšieho výberu dostala značka Kia. Sedan Stinger sa v Európe dostal do užšieho výberu tohto ocenenia minulý rok, zatiaľ čo na Slovensku sa stal Stinger autom roka 2018.

 

Emilio Herrera, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, v tejto súvislosti poznamenal: „Model Ceed sa v Európe predáva už viac ako desať rokov a naďalej zostáva oporou rastu značky Kia na celom kontinente. Nová generácia bola navrhnutá a skonštruovaná výhradne pre európskych zákazníkov a rovnako ako jej predchodcovia sa aj naďalej vyrába na Slovensku. Toto je európske auto z každého uhla. Bezkonkurenčná kombinácia vysokej kvality, nádherného dizajnu a pokročilých technológií priťahuje stále viac a viac zákazníkov.“

 

V žilinskom závode Kia na Slovensku sa od spustenia výroby v roku 2006 vyrobilo viac ako 1,3 milióna vozidiel Ceed. Nová modelová rodina sa momentálne skladá z päťdverového hatchbacku a kombi Ceed Sportswagon.

 

Rodina modelov Ceed sa rozšíri v prvom štvrťroku 2019. Príde nový výkonný hatchback Ceed GT aj nová Kia ProCeed – päťdverová verzia s karosériou „shooting brake“, ktorá spojí fantastický dizajn s priestorom a univerzálnosťou vozidiel typu tourer. Tretia generácia verzie ProCeed debutovala v roku 2018 na autosalóne v Paríži a nedávno sa začala vyrábať na Slovensku. Nová, tretia generácia modelu ProCeed ako najšportovejší člen rodiny Ceed bude k dispozícii výlučne vo výbave GT Line alebo ako vysokovýkonný model GT.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.