streda, 12 december 2018 14:38

Komorné koncerty v slovenských mestách a príjemný koncertný večer manželov Šašinovcov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Komorné koncerty v slovenských mestách a príjemný koncertný večer manželov Šašinovcov Komorné koncerty v slovenských mestách a príjemný koncertný večer manželov Šašinovcov

V jeden z posledných novembrových dní, 28. novembra 2018 sa v Turčianskej galérii v Martine uskutočnil v rámci cyklu Komorné koncerty v slovenských mestách koncert vyhľadávanej slovenskej klaviristky Dany Šašinovej-Satury a kontrabasového virtuóza Rada Šašinu. Manželia Šašinovci predviedli martinskému publiku širokú paletu komorného repertoáru pre kontrabas a klavír a zazneli diela Jozefa Suka, Alessandra Piazzollu, Gabriela Faurého a iných.

My máme veľmi radi koncerty klasickej hudby, často cestujeme kvôli tomu do Prahy a iných väčších miest,“ uvádza poslucháčka koncertu a dodáva: „Som veľmi rada, že v Martine sme už zažehnali časy, kedy nás v hľadisku sedelo menej ako na javisku. Klasická hudba nie je výsadou väčších miest, ale kultivovaných divákov a kultúrneho mesta. Martinčania si uvedomujú potrebu socializovať sa a vidieť kvalitné hudobné umenie a umelcov." Po skončení koncertu sa vo foyeri Turčianskej galérie v Martine uskutočnila recepcia pre poslucháčov koncertu i umeleckých vystupujúcich, ktorú ako už tradične podporila známa martinská vinotéka Sommelier.

 

 

Manželia Šašinovci, patria k vyhľadávaným koncertným umelcom na Slovensku i v zahraničí  s dôrazom na komorný repertoár. Vystúpili na rôznych festivaloch ako Bratislavské hradné slávnosti, Melos-Étos, Nová slovenská hudba, Slovenský festival koncertného umenia v Žiline i na mnohých koncertoch na Slovensku, Čechách, Poľsku, Maďarsku, USA a Nórsku.

 

 

Organizátormi koncertu boli Spolok koncertných umelcov, ŠTÚDIO PIVNICA, Turčianske kultúrne stredisko v Martine a Turčianska galéria v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Projekt Komorné koncerty v slovenských mestách bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

Vladimír Šlepec

Prispievateľ Turiec Online

Kultúrny manažér, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.