utorok, 18 december 2018 17:29

V roku 2019 zmodernizujú aj križovatku pri pošte na Mudroňovej

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V roku 2019 zmodernizujú aj križovatku pri pošte na Mudroňovej V roku 2019 zmodernizujú aj križovatku pri pošte na Mudroňovej

Mudroňova ulica je počas pracovných dní po spustení svetelných križovatiek pri OC Galéria ráno i poobede niekedy mimoriadne preťažená. Dostať sa z jedného konca ulice na druhý býva pre vodičov otázkou aj desiatich minút.

Na tento stav a jeho riešenie sme sa opýtali hlavného inžiniera mesta Martin - Vladimíra Povodu a Martina Polku - dopravného inžiniera Dopravného inšpektorátu v Martine. "Cestná svetelná signalizácia na Mudroňovej ulici je v prevádzke v čase otváracích hodín OC Galéria počas pracovných dní a aj víkendov. Je to z toho dôvodu, že v tomto ročnom období je v ranných hodinách dlhšie tma a taktiež v podvečerných hodinách sa rovnako skôr stmieva, čo sa berie za zníženú viditeľnosť. Taktiež v tomto predvianočnom období od novembra do konca decembra je na Mudroňovej ulici zvýšený pohyb chodcov aj vozidiel, preto je cestná svetelná signalizácia v takom časovom režime funkčná, aby bola zabezpečená bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky. V budúcnosti nevylučujeme zmenu režimu svetelnej signalizácie po prehodnotení dopravno-bezpečnostnej situácie," vysvetlil Martin Polka. 

 

Podrobnosti k prevádzke cestnej svetelnej signalizácie v uvedených križovatkách nám doplnil aj Vladimír Povoda: "Signalizácia je spustená podľa požiadaviek Dopravného inšpektorátu Martin, (hlavne podľa otváracích hodín v OC Galéria) v pracovných dňoch od šiestej ráno do deviatej večer a cez dni pracovného pokoja a voľna od ôsmej do deviatej (sobota) alebo od pol desiatej do deviatej (nedeľa). Samotná modernizácia cestnej svetelnej signalizácie v križovatke ulíc Andreja Kmeťa a Mudroňovej je podľa vyjadrení kompetentných pracovníkov mestského úradu naplánovaná na jar budúceho roku 2019, pričom zatiaľ musí byť spracovaná projektová dokumentácia na realizáciu stavby."

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne