Reklama
utorok, 18 december 2018 17:29

V roku 2019 zmodernizujú aj križovatku pri pošte na Mudroňovej

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
V roku 2019 zmodernizujú aj križovatku pri pošte na Mudroňovej V roku 2019 zmodernizujú aj križovatku pri pošte na Mudroňovej

Mudroňova ulica je počas pracovných dní po spustení svetelných križovatiek pri OC Galéria ráno i poobede niekedy mimoriadne preťažená. Dostať sa z jedného konca ulice na druhý býva pre vodičov otázkou aj desiatich minút.

Na tento stav a jeho riešenie sme sa opýtali hlavného inžiniera mesta Martin - Vladimíra Povodu a Martina Polku - dopravného inžiniera Dopravného inšpektorátu v Martine. "Cestná svetelná signalizácia na Mudroňovej ulici je v prevádzke v čase otváracích hodín OC Galéria počas pracovných dní a aj víkendov. Je to z toho dôvodu, že v tomto ročnom období je v ranných hodinách dlhšie tma a taktiež v podvečerných hodinách sa rovnako skôr stmieva, čo sa berie za zníženú viditeľnosť. Taktiež v tomto predvianočnom období od novembra do konca decembra je na Mudroňovej ulici zvýšený pohyb chodcov aj vozidiel, preto je cestná svetelná signalizácia v takom časovom režime funkčná, aby bola zabezpečená bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky. V budúcnosti nevylučujeme zmenu režimu svetelnej signalizácie po prehodnotení dopravno-bezpečnostnej situácie," vysvetlil Martin Polka. 

 

Podrobnosti k prevádzke cestnej svetelnej signalizácie v uvedených križovatkách nám doplnil aj Vladimír Povoda: "Signalizácia je spustená podľa požiadaviek Dopravného inšpektorátu Martin, (hlavne podľa otváracích hodín v OC Galéria) v pracovných dňoch od šiestej ráno do deviatej večer a cez dni pracovného pokoja a voľna od ôsmej do deviatej (sobota) alebo od pol desiatej do deviatej (nedeľa). Samotná modernizácia cestnej svetelnej signalizácie v križovatke ulíc Andreja Kmeťa a Mudroňovej je podľa vyjadrení kompetentných pracovníkov mestského úradu naplánovaná na jar budúceho roku 2019, pričom zatiaľ musí byť spracovaná projektová dokumentácia na realizáciu stavby."

Martin Allman

Odborný redaktor Turiec Online

Pracujem ako architekt a zaujímam sa o dianie v našom regióne a meste Martin, po ktorom sa presúvam predovšetkým na bicykli. Inšpirujú ma nadčasové riešenia, ale aj funkčné prvky vo verejnom priestore.