štvrtok, 20 december 2018 12:04

Komu pôjde prvý plat primátora?

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Komu pôjde prvý plat primátora? Komu pôjde prvý plat primátora?

Martin (20.12.2018) - Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom prvom zasadnutí schválili plat primátora mesta Martin Jána Danka vo výške 5 067 eur v hrubom. Aj napriek počiatočným výhradám Ján Danko plat prijal, avšak rozhodol sa ho postupne venovať tým, ktorí to potrebujú. A začal už v decembri.

Nový martinský primátor Ján Danko už pred svojim samotným nástupom do funkcie avizoval niekoľko zmien. Jednou z najzásadnejších je, že svoj plat postupne rozdá tým, ktorí to potrebujú. „Musím priznať, že pôvodne som chcel odmietnuť poberanie akéhokoľvek platu, pretože na pozíciu primátora mesta som nekandidoval s úmyslom čokoľvek zarobiť, ale, práve naopak, mestu pomôcť najviac ako sa dá,“ povedal Ján Danko. Slovenská legislatíva však hovorí, že platy poslancov a zástupcov primátora sa odvíjajú od výšky platu primátora, čo bolo rozhodujúcim argumentom, aby svoj primátorský plat prijal. „Nikdy nechcem ísť proti svojim princípom, a preto som sa rozhodol svoj plat postupne venovať tým, ktorí financie potrebujú. Verím, že aj takýmto spôsobom sa dá napomôcť k rozvoju života v meste,“ uzatvoril martinský primátor.

 

Aj keď nárok na prvý plat mu vznikne až v januári 2019, práve blížiace sa vianočné sviatky prispeli k tomu, že sa už teraz rozhodol prispieť na činnosť Turčianskeho futbalového zväzu, Domu charity sv. Krištofa a dôchodcov združených v Dennom centre mesta Martin.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk

Výber redakcie