Reklama
piatok, 18 január 2019 09:58

Zimná údržba v meste Martin

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Zimná údržba v meste Martin Zimná údržba v meste Martin

Martin (09.01.2019) - Neodmysliteľnou súčasťou zimných mesiacov je rozhodne bohatá snehová nádielka, ktorá však často komplikuje život v meste. O to, aby mrazy a sneh ovplyvnili bežný život Martinčanov čo najmenej sa aj v roku 2019 stará spoločnosť Brantner Fatra, s. r. o na základe Operačného plánu zimnej údržby mestských komunikácií na zimné obdobie 2018/2019.

Zimná údržba v meste Martin je vyhlasovaná v závislosti od poveternostných podmienok a  predpovede počasia spravidla v novembri a trvá približne do marca. Výrazne teplý november však v roku 2018 prispel k tomu, že v Martine odštartovala až v decembri. Tak ako po minulé roky mesto udržiava zjazdnosť komunikácií, ktoré sú rozdelené do štyroch kategórií. Prednostne sú udržiavané cesty 1. kategórie, a to autobusové trasy MHD, chodníky, schody a križovatky; následne cesty 2. kategórie slúžiace na zásobovanie a poskytovanie služieb či komunikácie v kopcovitom teréne; ďalej cesty 3. kategórie, medzi ktoré sú zaradené predovšetkým cesty na sídliskách a pri štvrtiach rodinných domov a 4. kategórie, kam patria ostatné komunikácie. V prípade trvalého sneženia sa údržba komunikácií 2. a vyšších kategórií začne až po úplnom zabezpečení zjazdnosti ciest 1. kategórie. V prípade pripomienok a požiadaviek na zimnú údržba sa občania môžu obrátiť na vedúceho zimnej údržby telefonicky na tel. čísle 043/4211333 alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..  

 

Jedným z najväčších problémov spojeným s výkonom zimnej údržby je parkovanie áut na miestnych komunikáciách a na chodníkoch pred rodinnými domami počas zimného obdobia. „Dovoľujeme si upozorniť obyvateľov mesta Martin, aby počas výkonu zimnej údržby neparkovali svoje motorové vozidlá na miestnych komunikáciách a pred svojimi rodinnými domami na komunikáciách, na ktorých prebieha zimná údržba, ale využívali vyhradené parkovacie plochy. Parkovanie na cestách  pred rodinnými domami totiž do veľkej miery komplikuje prejazd odhŕňacích vozidiel a samotný výkon zimnej údržby. Je nevyhnutné zdôrazniť, že v takomto prípade hrozí nielen škoda na majetku, ale takisto aj zranenia chodcov,“ vysvetlila Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin.   

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk