Reklama
piatok, 18 január 2019 10:31

V motoreste Rybárska bašta sa už nenajeme  

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
V motoreste Rybárska bašta sa už nenajeme    V motoreste Rybárska bašta sa už nenajeme  

Je to už pár týždňov čo definitívne „zmizol“ kedysi tak obľúbený motorest a reštaurácia Rybárska bašta neďaleko rybníka v Príbovciach.

V roku 1986 sa začala výstavba rybárskej reštaurácie v hodnote vtedajších 4 mil. Korún československých. Investor stavby boli Reštaurácie Martin, š.p. a realizátorom stavby Stredoslovenské stavby, š.p. Motorest ponúkal 10 izieb s celkovou kapacitou 26 miest. Izby boli dvoj a trojlôžkové a 1 apartmán. Rybárska reštaurácia mala kapacitu 65 miest, salónik 26 miest a zimnú záhradu 15 miest. V lete bolo možné posedieť na terase so záhradným grilom alebo si zahrať tenis na dvoch tenisových kurtoch s umelým povrchom a osvetlením. K dispozícii bol aj fitnes, stolný tenis, kolkáreň, relaxačno-rehabilitačné centrum, sauna ako aj detské ihrisko a samozrejme veľké parkovisko.  

 

 

Kríza sa dotkla aj tejto reštaurácie. Reštaurácia často menila svoj názov, majiteľov, nájomníkov a prirodzene aj hostí. V posledných rokoch bola skôr zatvorená ako otvorená.

 

Motorest s priľahlým pozemkom v máji 2018 získala spoločnosť Vamstav, s.r.o., Žilina ktorá sa rozhodla schátraný motorest zbúrať. Stavebné stroje sa do dvojpodlažnej, podpivničenej stavby s podkrovím zahryzli už 24.8.2018 a ešte stále prebieha rekultivácia pozemku na ktorom stála. Nakoľko je pozemok stavebný, určite na ňom čoskoro vyrastie nová stavba. Čo to bude? ...o tom zas niekedy inokedy.

 

Ľubomír Žila

Prispievateľ Turiec Online

Nadšenec pre regionálnu históriu