nedeľa, 20 január 2019 20:46

Evanjelickí gymnazisti prezentovali viditeľné myslenie v móde

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Evanjelickí gymnazisti prezentovali viditeľné myslenie v móde Evanjelickí gymnazisti prezentovali viditeľné myslenie v móde Autor: Viktória Olleová

V polke decembra minulého roku sa na pôde Evanjelického bilingválneho  gymnázia v Martine konala módna prehliadka, recepcia a Fashion trh v jednom.

Bol to záverečný výstup projektu žiakov 2. ročníka Viditeľné myslenie v móde, ktorý sme starostlivo pripravovali už od septembra pod vedením pani učiteliek Bosákovej a Sivoňovej v rámci predmetu Umenie a kultúra.

 

Projekt vznikal pod vedením pani učiteliek Bosákovej a Sivoňovej

 

Cieľom projektu bolo hľadanie odpovedí na otázky: Viem, čo si obliekam a prečo? Rozumiem vzťahu oblečenia a prostredia, do ktorého sa chystám? Ako vplýva výroba oblečenia a veľkosť môjho šatníka na životné prostredie? Nechceli sme skončiť pri teoretickom hodnotení obliekania a preto sme pripravili viacero praktických výstupov.

 

 

Najprv sa začala módna prehliadka na druhom poschodí, ktorej témou boli environmentálne problémy a dresscode do práce. Outfity predvádzali modelky a modeli z 2.AG&2.BG. V programe bola zahrnutá tombola, príhovor moderátoriek, pani učiteliek a pána riaditeľa. Po prehliadke sa konala recepcia na treťom poschodí, na ktorej ste si mohli pozrieť vizuály outfitov pre rodičov do práce našimi očami, či ochutnať skvelé chlebíčky, koláče, ovocie, čokoládovú fontánu a iné pochutiny.

 

 

Počas celého večera ste mohli navštíviť Fashion trh na recepcii, na ktorom sme predávali originálne kúsky priamo z našich šatníkov a podporili tým dobrú vec – školský sociálny projekt.
Veríme, že sa podujatie všetkým zúčastneným páčilo a už teraz sa tešíme na pokračovanie projektu viditeľného myslenia na našej škole.

 

Darujte kvalitné vzdelanie a staňte sa patrónom Evanjelickej spojenej školy!

 

Mgr. Dušan Haško

Prispievateľ Turiec Online

PR manažér Nadácie kresťanského vzdelávania

Doprava v regióne