štvrtok, 11 apríl 2013 21:00

Na prehliadke Kolo, kolo mlynské sa predstavili šikovné detské súbory

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Na prehliadke Kolo, kolo mlynské sa predstavili šikovné detské súbory Na prehliadke Kolo, kolo mlynské sa predstavili šikovné detské súbory

V sobotu 6.apríla 2013 ožili priestory Kina 1.máj vo Vrútkach ľudovou hudbou, spevom aj tancom. V rámci regionálnej súťažnej prehliadky detského tanečného folklóru sa so svojimi choreografiami predstavili: Detský folklórny súbor Turiec, Detský folklórny súbor Lúčik a Detský folklórny súbor Kalužiar.

Prehliadku Kolo, kolo mlynské organizovalo Turčianske kultúrne stredisko v spolupráci s mestom Martin a mestom Turčianske Teplice. O súťaži nám viac povedala Mgr.Eva Dudková, metodička TKS, ktorá prehliadku moderovala: „Prehliadka v detskom tanečnom folklóre sa koná každé dva roky, víťaz postupuje na krajskú prehliadku a odtiaľ na celoslovenskú. Choreografie nám tento rok hodnotí trojčlenná porota v zložení: Igor Hraško, Dana Šedová a Alžbeta Sapietová. Po ukončení súťažnej prehliadky nasleduje rozborový seminár s jednotlivými vedúcimi súborov práve k súťažným choreografiám. Súťaží sa v dvoch kategóriách: malé javiskové formy a veľké javiskové formy.


Fotogaléria z podujatia

Výsledky súťaže

Malé javiskové formy: DFS Turiec – 1.miesto a priamy postup
Veľké javiskové formy: DFS Kalužiar – 1.miesto a priamy postup
Na odporúčanie poroty postupujú DFS Turiec a DFS Lúčik

 Autor: Renáta Rudinská © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn