štvrtok, 21 február 2019 10:57

Odstávku elektriny pocítia v šiestich turčianskych obciach

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Odstávku elektriny pocítia v šiestich turčianskych obciach Odstávku elektriny pocítia v šiestich turčianskych obciach

Počas stredy (27.2.) a štvrtka (28.2.) nepôjde v čase od 7:00 do 18:30 hod. elektrický prúd na 500 odberných miestach v obciach Sklabiňa, Záborie, Sklabinský Podzámok, Dolný a Horný Kalník a Turčianske Jaseno.

Stredoslovenská distribučná (SSD) preruší dodávku energie na žiadosť Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS) kvôli rekonštrukcii vedenia zvlášť vysokého napätia z 200-kilovoltovej úrovne na 400-kilovoltovú. Odstávka elektriny je nevyhnutná, pretože rekonštruované prenosové vedenie prechádza na viacerých úsekoch ponad distribučné vedenia vysokého napätia (22 kV). Ide najmä o prevenciu, aby nedošlo k problémom v prípade pádu vodiča na elektrické vedenie pod ním. Mohlo by to vážne ohroziť bezpečnosť, ale aj prevádzku distribučnej sústavy.

 

Úplný zoznam adries s presným časom odstávok je vždy aktuálny na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.ssd.sk v časti Plánované odstávky. Stránka ponúka okrem toho aj službu Webkontakty. Ak sa odberateľ do nej zaregistruje, SSD ho bude vždy bezplatne informovať o všetkých plánovaných odstávkach na jeho odbernom mieste cez email alebo SMS správu s niekoľkotýždňovým predstihom.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.

Reklama

Doprava v regióne