Reklama
sobota, 02 marec 2019 12:02

V Žilinskom kraji sa začínajú veselé jarné prázdniny

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
V Žilinskom kraji sa začínajú veselé jarné prázdniny V Žilinskom kraji sa začínajú veselé jarné prázdniny Foto: 123RF.com

1.3.2019, Žilina – Knižnice, divadlo, ale i hvezdárne. Za zábavným programom na jarné prázdniny nemusíte cestovať ďaleko. Organizácie v pôsobnosti Žilinskej župy majú pripravenú zaujímavú ponuku, ktorá poteší malých aj veľkých.

Už v pondelok 4. marca začínajú v Žilinskom kraji jarné prázdniny, na ktoré žiaci základných a stredných škôl netrpezlivo čakali. Ak neviete, ako zabaviť Vašich "prázdninárov," nechajte sa inšpirovať bohatou ponukou krajských kultúrnych organizácií. Prvý marcový týždeň s jarnými prázdninami začína aj Týždeň slovenských knižníc. V knižniciach Žilinskej župy sú pripravené besedy, tvorivé dielne, zážitkové čítania pre všetky vekové kategórie.

 

V Krajskej knižnici v Žiline sa bude každý pracovný deň od 10.00 hod. zážitkovo čítať pre deti od štyroch rokov na rôzne témy. Detičky budú cestovať rozprávkami, naučia sa starať o svoje zúbky, dozvedia sa ako fungujú dopravné pravidlá, ale aj ako sa správať slušne. Zapísať sa na rok bezplatne budú môcť čitatelia do 15 rokov. Rozprávkové prázdninové dopoludnie ako i tvorivé výtvarné dielne čakajú na deti v Kysuckej knižnici v Čadci a v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Pripravené sú aj výstavy, autorské besedy so spisovateľmi a kurzy tréningov pamäti.

 

Po dobrej knihe či zaujímavej besede budete môcť spoznávať súhvezdia a sledovať to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo hviezdna obloha ponúka. Večerné prázdninové pozorovania hviezd budú v pracovných dňoch od 18,30 hod. v Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste ako i v Pozorovateľni na Malom diele v Žiline.

 

A ak sa budete chcieť po celom dni na chvíľu zastaviť a pozrieť si niečo nové, určite si nenechajte ujsť premiéru divadelnej hry Dievčatko Momo a ukradnutý čas. Tá Vás zábavným a interaktívnym spôsobom prenesie do starého divadla, v ktorom zastal čas. Spracovanie príbehu je vhodné pre deti od 8 rokov.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.