utorok, 26 marec 2019 10:15

Martinskí judisti bojovali na troch súťažiach

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Martinskí judisti bojovali na troch súťažiach Martinskí judisti bojovali na troch súťažiach

V sobotu martinskí judisti bojovali na troch súťažiach. Pezinský oddiel organizoval už tradičnú súťaž v jude pre kategóriu mini, mladších a starších žiakov aj dorastencov. Martinský oddiel reprezentovalo štrnásť nádejí. Turnaja sa zúčastnilo 775 pretekárov z 9 krajín a 84 klubov. Najlepšie sa darilo Markovi HAJNECKÉMU, ktorý obsadil 2. miesto.

Bronzovú priečku obsadili postupne Matúš LAZÁR, Stela VYŠKRABKOVÁ, Daniel PAVOLKA a Jakub KUBICA. Pekné piate miesto obsadili Sofia STOLÁROVÁ a Martin RUTTKAY. Pre ostatných to bola výborná škola, ktorá im ukáže smer ktorým sa majú uberať.

 

Ďalšia významná súťaž sa konala v Aténach - Európsky pohár Juniorov v jude. Martinské farby tam hájili dvaja zverenci Miroslav RUTKAJ a Ľubomír STROMKO. Turnaj bol zameraný na získavanie bodov do Európskeho ratingu, ktoré im pomôžu sa kvalifikovať na Majstrovstvá sveta a Európy. Lepšie sa darilo Ľubomírovi Stromkovi, ktorý skončil na celkovom peknom 7. mieste.

 

Na záver sa najstarší pretekári zúčastnili na Medzinárodných majstrovstvách Maďarska veteránov v Budapešti. Boli to už spomínaní, Mikuláš MANÍK, Peter ŠIMKA a Martin BIEĽAK. Všetci traja podali výborné výkony, veď súťaže sa zúčastnila nielen európska špička, ale aj pretekári  spoza oceánu. Žiaľ ani jednému sa nepodarilo vybojovať 1. miesto. Avšak všetci traja naši športovci skončili na výbornom 3. mieste.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn