utorok, 23 apríl 2019 17:07

Do Martina prichádza Roadshow Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Do Martina prichádza Roadshow Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ Do Martina prichádza Roadshow Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti pre vás Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách po celom Slovensku. Môžete sa tešiť na skvelú atmosféru a atraktívny kultúrny program pre všetky vekové kategórie. Prvým mestom bude dňa 26. apríla 2019 práve Martin.

Na Divadelnom námestí vystúpi v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Electric Flash, ale to nie je všetko. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú umelecké súbory zo SZUŠ Martin a súbor Martico New Age. V rámci sprievodného programu si môžete overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

 

V stánku Zastúpenia Európskej komisie sa 26. apríla 2019 dozviete v Martine všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka. Nebudú chýbať ani informácie o dobrovoľníctve a Európskom zbore solidarity, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré nielen vysokoškolákom ponúka program ERASMUS+. Celodenný program vyvrcholí spoločnou diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom a s primátorom mesta Martin, Jánom Dankom. Samozrejme bude priestor aj pre otázky verejnosti, pripravená je večerná diskusia v kaviarni Café Kamala od 18:00 do 19:00.

 

Organizátorom podujatia Doma v EÚ v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament - Informačná kancelária na Slovensku a Transparentné mesto Martin.

 

Podrobný program

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk