pondelok, 15 apríl 2013 22:59

Dopravná polícia vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou premávky

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Dopravná polícia vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou premávky Dopravná polícia vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou premávky

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline zvýšilo výkon služby od piatku 12. apríla na ceste I/18 v úseku Žilina – Vrútky a na ceste I/11  v úseku Žilina – Svrčinovec. Dôvodom opatrení je zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky s cieľom pozitívne ovplyvniť dopravnú nehodovosť v Žilinskom kraji (za prvý štvrťrok tohto roku evidujeme v Žilinskom kraji 489 dopravných nehôd, čo je o 82 dopravných nehôd viac, ako za rovnaké obdobie minulého roka).

Zámerom opatrení je aj ochrana účastníkov cestnej premávky, ktorí na cestách dodržiavajú pravidlá cestnej premávky. Policajti budú monitorovať predmetné cestné ťahy najmä v čase dopravných špičiek. V prípade potreby svoj výkon služby zamerajú hlavne na riadenie cestnej premávky na kritických úsekoch s cieľom zabezpečenia ich prejazdnosti. Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla a sledovali situáciu v cestnej premávke.

Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. Policajti budú tieto porušenia zákona o cestnej premávke prísne a nekompromisne postihovať zákonnými sankciami..  

Autor: KRPZ Žilina © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn