pondelok, 27 máj 2019 11:56

Martin otvára zasadnutia mestskej rady verejnosti

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Martin otvára zasadnutia mestskej rady verejnosti Martin otvára zasadnutia mestskej rady verejnosti

Martin (27.05.2019) - Primátor mesta Martin Ján Danko od mája otvoril zasadnutia Mestskej rady mesta Martin pre verejnosť. Obyvatelia mesta a tí, ktorých situácia v Martine zaujíma si budú môcť jej zasadnutia pozrieť v priamom prenose, prípadne sa ich priamo zúčastniť.

Zákon o obecnom zriadení stanovuje ako jeden z kľúčových orgánov každého mesta mestskú radu. Rada je iniciatívnym, výkonným a zároveň kontrolným orgánom mestského zastupiteľstva, ktorý sa stretáva pravidelne v týždni pred zasadnutím mestského zastupiteľstva. Okrem toho plní funkciu poradného orgánu primátora. Jej členovia sú volení mestským zastupiteľstvom.

 

„Mojim dlhodobým cieľom je ukázať Martinčanom, čo najviac z fungovania mesta preto, aby videli, čo sa na meste deje a mali predstavu ako nakladáme s ich financiami. Mestská rada je kľúčová pre chod mesta. Majú v nej svoje zastúpenie jednotlivé politické kluby aj mestské časti a dáva odporúčania mestskému zastupiteľstvu. Práve preto by mali byť jej zasadnutia verejné,“ vysvetlil primátor mesta Martin Ján Danko. Zasadnutia mestskej rady budú od mája nielen verejné, ale takisto ich bude možné sledovať v priamom prenose na Televízii Turiec.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk