štvrtok, 13 jún 2019 09:08

Novinky 6. Martinského festivalu vína

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Novinky 6. Martinského festivalu vína Novinky 6. Martinského festivalu vína

Víno nie je len nápoj, ale fenomén, celoživotná láska a pre mnohých aj poslanie. Kvalitných vín, skúsených vinárstiev a ľudí, ktorí víno nie len obľubujú, ale sa mu snažia aj porozumieť, každým rokom na Slovensku pribúda.

Každý milovník tohto nápoja si bude môcť osviežiť svoje chuťové zmysly 21. júna v Hoteli Turiec na už v poradí 6. ročníku Martinského festivalu vína. Podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, cieľom festivalu je prezentovať najlepšie slovenské aj zahraničné vína dostupné na Slovensku na jednom mieste. Tento rok budete mať možnosť v rámci „walkaround tastingu“ neobmedzene ochutnať viac ako 300 vzoriek a získať tak široký obraz o rôznorodosti a farebnosti jednotlivých vinárskych oblastí, ale aj o celoročnej práci konkrétnych vinárstiev. Vo väčšine prípadov prídu plody svojej práce prezentovať priamo majitelia vinárstiev, ktorí Vás vtiahnu do svojich príbehov a vášne k tomuto typu umenia.

 

 

Chýbať nebudú ani špeciality k zahryznutiu a dobrá zábava. Po minuloročnom úspechu bude opäť súčasťou festivalu aj Master tasting – platená degustácia prémiových vín. Organizátori festivalu pre Vás tradične pripravili aj novinky. Festival po rokoch konečne dostal svoju tvár - vlastné logo, pod ktorým by mal vystupovať aj v nasledujúcich ročníkoch. Kvôli zvýšenému záujmu účastníkov, ale aj vinárov, bude tento rok festival prebiehať aj v exteriéri vo veľkokapacitnom stane na parkovisku hotela.

 

 

Súčasťou wine show bude aj Masterclass na tému Riedel a Coravin. Asi najväčšou novinkou, ktorá vznikla na základe podnetov návštevníkov minulých ročníkov, je tanečná After party, ktorá sa bude konať po ukončení festivalu v priestoroch baru. Vstupenky na ňu je nutné si zakúpiť vopred, pretože ich počet je obmedzený. Martinský festival vína nie je len o krásnych a vzácnych vínach, láske a vášni vinárov, ale aj unikátna spoločenská udalosť, priestor pre stretnutie starých známych, ale aj spoznanie nových ľudí, pretože víno ľudí zbližuje.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn