streda, 17 apríl 2013 22:10

Účastníci medzinárodného projektu na návšteve v Martine

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Účastníci medzinárodného projektu na návšteve v Martine Účastníci medzinárodného projektu na návšteve v Martine

V rámci projektu s názvom „Secret power – media“ (Tajná moc médií) je na týždennej návšteve mesta Martin delegácia žiakov a učiteľov zo Španielska, Švédska, Turecka  a Poľska. V rámci prvého dňa absolvovali účastníci aj prehliadku mestského úradu, počas ktorej ich hovorca mesta Mgr.Jozef Petráš predstavil jednotlivé oddelenia a služby poskytované občanom.

Zahraničných hostí obzvlášť zaujala prezentácia výsledkov projektu transparentné mesto, ktorého zavedenie by určite privítali aj v ich domovských mestách. Pracovným jazykom stretnutia bola vzhľadom na medzinárodnú účasť angličtina.

„Je to veľmi príjemná služobná cesta, za čo vďačíme naším kolegom zo Slovenska, ktorí pre nás prichystali pekný a bohatý program. Čakajú nás ešte ďalšie cesty a návštevy krajín  partnerských škôl a dôležité je, aby sa žiaci zapojili a aktívne prispievali do projektu. Dnešná doba je ovplyvnená médiami, ktoré nám sprostredkúvajú informácie a aj istý pohľad na svet a je dôležité uvedomiť si, akú majú  moc. Vďaka tomuto projektu sa žiaci učia posúdiť a zhodnotiť tento vplyv médií,“ zhodnotil význam návštevy i celého projektu riaditeľ školy zo susedného Poľska. Projekt je realizovaný v rámci podprogramu Školské partnerstvá Comenius – multilaterálne v rámci Programu celoživotného vzdelávania COMENIUS.

Autor: Mgr.Dušan Haško, Evanjelická spojená škola © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn