utorok, 09 júl 2019 14:38

Stanovisko primátora mesta Martin k otváraniu prevádzok herní v meste

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Stanovisko primátora mesta Martin k otváraniu prevádzok herní v meste Stanovisko primátora mesta Martin k otváraniu prevádzok herní v meste

Otváranie herní a s nimi spojené riziko závislosti od hazardných hier je jednou z najdiskutovanejších tém nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Nedávne otvorenie herne v mestskej časti Sever túto diskusiu rozpútalo aj v Martine, kedy sa voči nej zdvihla veľká vlna kritiky obyvateľov mesta.

"Osobne, ako primátor mesta a zároveň ako lekár, podporujem snahy Výboru mestskej časti Sever o riešenie situácie v súvislosti s otvorením novej herne. Takisto podporujem snahy o realizáciu petície za úpravu všeobecne záväzného nariadenia mesta tak, aby nové herne v Martine nemohli vznikať. Súčasná legislatíva totiž nenecháva takéto rozhodnutie v rukách mesta, ale Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktoré môže udeliť herni povolenie na prevádzku až do piatich rokov. Áno, uznávam, že herne prinášajú do mestského rozpočtu stovky tisíc eur každý rok, ale verím, že aj bez takýchto peňazí dokážeme v Martine fungovať," povedal Ján Danko.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk