Reklama
utorok, 16 júl 2019 20:50

Drozďo & Demex odpálili horúcu tanečnú novinku

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Drozďo & Demex odpálili horúcu tanečnú novinku Drozďo & Demex odpálili horúcu tanečnú novinku

Energické spojenie latina s tanečnou hudbou - aj tento rok si poslucháči rádií a návštevníci klubov a open air tanečných festivalov prídu na svoje. Martinskí producenti a DJ-i Drozďo & Demex pripravili spolu s kubánskym latino spevákom Eusebiom horúcu novinku „Rumba y Candela“.

A opäť so sexi videoklipom. Ako sú praznivci Drozďa & Demexa zvyknutí, aj v tejto skladbe dostanú poriadnu dávku hudobnej extázy. Pri promotion skladby opäť spolupracujú so Stanom Gulášom z agentúry a vydavateľstva GOLDEN ENTERTAINMENT. „Očakávania boli naozaj vysoké. Aj zo strany poslucháčov, aj zo strany nás, autorov a producentov.“, hovorí Matej „Drozďo“ Drozdi. A Jakub „Demex“ Mišík ho dopĺňa: „Spolupráca s Eusebiom sa nám po ľudskej i umeleckej stránke veľmi osvedčila. Eusebio je ako Kubánec veľmi temperamentný  a muzikálny. Kubánsky jazyk v originály ponúka nespočetné množstvo spôsobov frázovania a rytmických zmien, čo mimoriadne vplýva na celkovú zmyselnosť skladby. A to bola pre nás ako vždy výzva.“ 

 

 

Samotní producenti z Martina opäť sľubujú hudobný skvost z ich produkcie v latino duchu doplnený o pikantný klip. A to zásluhou Eusebia, kubánskeho latino speváka žijúceho na Slovensku, ktorý song okorenil riadnou dávkou kubánskej energie, a ktorý ešte v roku 2017 vydal debutový album "La Farándula". Charizmatický interpret pochádza z mesta Camagüey na Kube a momentálne pôsobí na Slovensku a v Čechách.

 

Song „Rumba y Candela“: ďalší slovensko-kubánsky hudobný kokteil

 

 

Tri rôzne životné príbehy, ktoré sa znovu stretli v unikátnej spolupráci. Na jednej strane chlapec s hudobným talentom zdedeným po starých rodičoch, vyrastajúci na fare, na druhej strane chalan, ktorý vymenil kariéru hokejového hráča za lásku k hudbe, a na strane tretej rodák z Kuby žijúci na Slovensku. A z tejto spolupráce vznikol ďalší slovensko-kubánsky nadupaný hit.

 

 

Ako skladba „Rumba y Candela“ vznikla, objasňujú Drozďo & Demex: „S Eusebiom a už poznáme od nášho spoločného singla z roku 2018 „Buena Onda“. Tento rok sme sa v januári stretli a povedali sme si, že ideme vymyslieť ďalší song na leto 2019. Skomponovali sme nástrel hudby, zaranžovali ju a poslali sme ju Eusebiovi. Následne Eusebio v nahrávacom štúdiu Petra Pana nahral vokály a surové nám ich poslal do nášho martinského produkčného štúdia. My sme to všetko v našom štúdiu spracovali a zmixovali do výslednej podoby skladby. Po masteringu tak vznikla „dospelá“ skladba, na ktorú sme veľmi hrdí. Práce na skladbe trvali asi 4 mesiace.“

 

Exotická skladba si ako vždy zaslúži pikantnejší vizuálny zážitok

 

Príprava a samotná produkcia klipu bola pomerne náročná. Samotná príprava trvala približne týždeň. Produkcia klipu potom obnášala na prvý pohľad ťažkú úlohu: zvládnuť všetko počas jedného natáčacieho dňa. V praxi to znamenalo ranné vstávanie kúsok po polnoci a presun celého 15-členného tímu do priestorov Oravskej priehrady, kde samotné nakrúcanie prebiehalo. Interiéry sa nakrúcali v priestoroch Imperia-M s ich láskavým súhlasom.

 

 

Demex dodáva: „Približne po 12 hodinách nakrúcania na Oravskej priehrade a v Námestove sme sa okolo 18:00 všetci presunuli do Martina, kde si v zmrzlinárni Choco zahral Eusebio úlohu snívajúceho zmrzlinára. Posledná scéna klipu sa nakrúcala v Koštanoch nad Turcom na letisku, kde sme odpálili aj ohňostroje.“ Na nakrúcanie prišlo dobrovoľne naozaj veľké množstvo ľudí, ktorí sami pomohli s organizáciou a prispeli s doplnkami do klipu.

 

Drozďo dopĺňa: „Nakrúcanie sme skončili až večer pred polnocou, kedy sme mohli spokojne zhodnotiť, že úloha nakrútiť klip počas jedného dňa bola splnená.“ V klipe si zahrali tanečnice, modelky, ale aj obyčajní ľudia s dobrým srdcom, za čo všetkým Drozďo & Demex vyjadrujú veľké a úctivé VĎAKA. „V klipe sa objaví aj známy slovenský Bongoman Elizz. Kameru a strih mala pod palcom Košická firma Promiseo.“ uzatvára producentské a DJ duo z Martina Drozďo & Demex.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.