streda, 17 júl 2019 16:17

Nevšedné popoludnie v Château Gbeľany s vôňou dreva a benzínu

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Nevšedné popoludnie v Château Gbeľany s vôňou dreva a benzínu Nevšedné popoludnie v Château Gbeľany s vôňou dreva a benzínu

Historický hotel CHÂTEAU GBEĽANY, ktorý sa nachádza necelých 10 km od Žiliny, privítal prvých hostí vo februári 2016. Vďaka pozitívnemu vzťahu majiteľov k umeniu a k histórii, barokový kaštieľ a jeho priľahlý anglický park každoročne ožívajú spoločenskými udalosťami. Koncerty Štátneho komorného orchestra, hudobný festival PRO MUSICA NOSTRA či divadelné predstavenia na nádvorí, ako aj stretnutia majiteľov historických vozidiel v parku sa stali už tradíciou.

Tento rok sa súbežne konali dve veľmi pekné podujatia. Účastníci 2. ročníka ELEGANCE TOUR CHÂTEAU GBEĽANY vyrážali na okružnú jazdu z Gbelian do Žiliny, Bytče a späť v sobotu 13. júla 2019. V čase príprav ELEGANCE TOUR CHÂTEAU GBEĽANY 2019 ožila aj PRÍRODNÁ GALÉRIA DREVENÝCH SÔCH v parku.

 

gbelany
gbelany
gbelany
gbelany
gbelany

 

Takmer dva týždne môžu návštevníci vidieť pri práci Akademického sochára Jaroslava Gaňu, Mgr. art. Ondreja Zimku a Mgr. art. Petra Repku. Sochy, ktoré vytvoria, doplnia diela Akademického sochára Jozefa Mundiera, Mgr. art. Mareka Ryboňa a Mgr. art. Miroslava Palla. Tie boli predstavené vlani pri príležitosti otvorenia prírodnej galérie v parku CHÂTEAU GBEĽANY.

 

gbelany
gbelany
gbelany
gbelany
gbelany

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.