utorok, 13 august 2019 18:21

Pod sochou Andreja Kmeťa pokrstili ihrisko a otvorili 3. ligu

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Pod sochou Andreja Kmeťa pokrstili ihrisko a otvorili 3. ligu Pod sochou Andreja Kmeťa pokrstili ihrisko a otvorili 3. ligu

Miestne občianske organizácie a iniciatívy otvorili v pondelok 29. júla 2019 pod Etnografickým múzeom SNM v Martine amatérsku petangovú ligu a pokrstili nové ihrisko. Vznikol tak priestor na stretnutia (nielen) miestnych aktivistov. Prihlásiť do ligy sa môžete do konca augusta aj vy.

Podnet vyšiel od občianskej organizácia Premena v Turci, ktorá dlhodobo eviduje potrebu miestnych obyvateľov z rôznych občianskych iniciatív a organizácií vytvárať priestor pre neformálne rozhovory a plánovanie spolupráce. Práve na tento účel bude slúžiť amatérska petangová liga a „nové“ ihrisko na petang pod sochou Andreja Kmeťa.

 

 

Ako hovorí Juraj Marček z organizácie Premena v Turci: „Je okolo nás veľa činných a tvorivých osobností, ktoré pozitívne ovplyvňujú život v Turci, vzájomne sa môžu posúvať ešte ďalej... Toto petangové ihrisko je pre mňa ako metafora toho, ako niekedy môžete celé roky nevedomky obchádzať príležitosti a až podnet od niekoho z vonku vám otvorí oči. Vtedy si zrazu si poviete – jasné...“  Priestor pod sochou vytvára perfektné podmienky pre hru petang, aj keď v minulosti slúžil na zhromaždenia a prejavy pri rôznych príležitostiach súvisiacich s dianím v meste. Dlho bol nevyužitý, no Tretia liga – názov vyplýva z faktu, že ide o tímy reprezentujúce organizácie z tretieho sektora – mu prinavráti život a Andrej Kmeť sa tak opäť stane pozorovateľom iniciatív, ktoré prinášajú pozitívnu zmenu obyvateľom mesta Martin.

 

 

Od septembra začína prvý ročník ligy, ktorý finančne podporilo mesto Martin

 

Doposiaľ sa prihlásilo osem tímov zastupujúcich nasledovné organizácie a iniciatívy: BOD241, Dubáčik / Táborovo, K.A.B.A. Slovensko, Matka a dieťa Turca, METRO, Mladí pre Martin, Premena v Turci, Rodinné centrum Wings. Ak máte záujem o spoluprácu na svojich projektoch, chcete zdieľať svoje skúsenosti a nápady, pri tom si oddýchnuť a zahodiť pár gulí, pošlite žiadosť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Samozrejme, ihrisko môžu kedykoľvek využívať všetci občania. Stačí mať na to gule :-)

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.