piatok, 16 august 2019 13:54

Pltníky oficiálne začali písať svoju históriu Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Pltníky oficiálne začali písať svoju históriu Pltníky oficiálne začali písať svoju históriu

V pondelok 12. augusta oficiálne začala výstavba nového dlho očakávaného športového areálu. Základný kameň v lokalite Pltníky spoločne poklepali primátor mesta Martin Ján Danko, zástupca vedenia MŠK Fomat Gregory Delton a Igor Krško podpredseda Stredoslovenského futbalového zväzu.

Doposiaľ sa v areály urobili hrubé terénne úpravy a začalo sa s výstavbou spodnej vrstvy ihriskovej plochy. „Myslím, že za ostatné roky je to najvýznamnejšia akcia, ktorá v Martine začína,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. V prvej etape na tomto mieste vyrastie moderný tréningový štadión s umelou trávou, oplotenie, časť šatní a samozrejme sociálne zariadenia. „Prvá etapa bude stáť zhruba 1,6 milióna eur, z toho 500 tisíc eur poskytol mestu Slovenský futbalový zväz“, priblížil primátor mesta.

 

 

Ihrisko podľa Gregoryho Deltona uľahčí a zlepší celý tréningový proces

 

Na umelej tráve budú môcť deti trénovať celú jeseň i zimu, čo bolo na prírodnej tráve práve kvôli dažďu a snehu v tomto období veľký problém. Ďalším plusom stabilnej plochy v meste bude, že rodičia deti už nebudú musieť na tréningy voziť do okolitých obcí. Ak pôjde všetko podľa plánov, na ihrisko budú môcť nadšenci futbalu vybehnúť možno už túto jeseň. „Futbalové ihrisko musí byť do konca roka odovzdané a skolaudované, čo bola podmienka poskytnutia 500 tisíc eur od Slovenského futbalového zväzu,“ dodal primátor mesta.

 

 

V ďalšej etape budovania areálu by v areáli mali pribudnúť tribúny, šatne a parkovisko

 

Snahou mesta je, aby sa Pltníky postupne stali atraktívnym a dôstojným miestom nielen pre futbal. Ako súčasť areálu sa už čoskoro začne budovať pumptracková dráha, či spojenie Martina a Vrútok cyklotrasou. „Pokiaľ sa podarí získať mimorozpočtové prostriedky z Ministerstva vedy, výskumu a športu, mala by tu pribudnúť ešte multifunkčná športová hala. Podľa projektu je stanovené cena výstavby zhruba na 3,6 milióna eur, ale verím, že to bude o niečo lacnejšie,“ dodal primátor. Ak by sa projekt haly podaril zrealizovať, vznikne tak priestor pre ďalšie športové aktivity ako hádzaná, basketbal či volejbal.

 

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk