Reklama
sobota, 17 august 2019 18:40

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Žilinský kraj Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Žilinský kraj Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Žilinský kraj

Prvá prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Žilinský kraj. Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) ju vo štvrtok 15. augusta prijala prvá slovenská županka Erika Jurinová. Na druhý deň spoločne navštívili krajské Centrum sociálnych služieb Letokruhy v Žiline.

Žilinský kraj bol prvou zastávkou v rámci regionálnych výjazdov prezidentky Zuzany Čaputovej. Na štvrtkovom stretnutí so župankou hovorili o zdravotníctve, sociálnej oblasti, životnom prostredí aj dopravnej infraštruktúre. „Pani prezidentka nám prisľúbila morálnu podporu v tlaku na vládu, aby sa projekty nezastavovali a pokračovala výstavba dôležitých diaľničných úsekov v kraji,“ povedala županka Erika Jurinová.

 

 

Spoločný program pokračoval v piatok (16. augusta) návštevou Centra sociálnych služieb Letokruhy v pôsobnosti Žilinskej župy a mestského Denného stacionára a Denného centra v časti Vlčince. Letokruhy patria k najväčším zariadeniam sociálnych služieb na Slovensku s takmer tromi stovkami klientov. ,,Zapôsobili na mňa obidve zariadenia, aj mestské aj vyššieho územného celku. Rozprávala som sa s vedením aj s klientami týchto zariadení. Veľmi som rada, že klienti sú spokojní, to je hlavné,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

 

 

Prezidentka dodala, že zariadenia, ktoré sa starajú dlhodobo o seniorov, čelia rovnakým problémom, a to poddimenzovaný počet opatrovateľov, nižší počet lôžok než je potreba v danom regióne a nižšie mzdy. ,,Toto je to, čo treba na Slovensku zmeniť. Je naozaj treba oceniť prácu opatrovateľov a opatrovateliek, lebo počet seniorov bude iba stúpať. Sme jedna z najrýchlejšie starnúcich krajín v Európskej únií, a preto je nesmierne dôležitá téma dlhodobej starostlivosti o seniorov,“ uzavrela prezidentka.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.