štvrtok, 17 október 2019 21:53

Zbierajte zelené kilometre a cestujte ekologicky Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Zbierajte zelené kilometre a cestujte ekologicky Zbierajte zelené kilometre a cestujte ekologicky

Aplikácia UBIAN odmeňuje cestujúcich SAD Žilina za kilometre prejazdené verejnou autobusovou dopravou. Tá patrí medzi najekologickejšie. Ak vieme, ktorý druh prepravy predstavuje pre prostredie väčšiu alebo menšiu záťaž, môžeme uvedomelo pristúpiť aj k niečomu tak všednému, ako je každodenné cestovanie do práce.

Okrem cestovných poriadkov aj nové funkcie

 

UBIAN je slovenská aplikácia na moderné cestovanie verejnou dopravou. Svojim používateľom prináša okrem cestovných poriadkov a vyhľadávania spojení (vlak, autobus, MHD) mnoho šikovných funkcií. Medzi nimi aj sledovanie online polohy autobusu SAD Žilina na mape alebo informácia o jeho meškaní.

 

Pre svojich používateľov, ktorým stav našej planéty nie je ľahostajný, spustila aplikácia UBIAN v spolupráci s dopravcami vernostný program Zelené kilometre pre podporu cestovania vo verejnej autobusovej doprave. S pomocou aplikácie tak najnovšie môže cestujúci SAD Žilina sledovať aj to, koľko kilometrov precestoval zelenou, ekologickou formou, ktorou verejná doprava nepochybne je. Zároveň UBIAN uvádza aj počet emisií CO2, ktoré cestujúci svojou cestou ušetril využitím verejnej dopravy oproti rovnakej ceste autom.

 

Zapojených dopravcov bude pribúdať

 

Zelené kilometre sa pripisujú každému, kto používa pri cestovaní aplikáciu s registrovanou dopravnou kartou SAD Žilina Na Slovensku je aktuálne zapojených už päť dopravcov. Práve SAD Žilina patrí medzi prvým zapojeným dopravcom, s ktorým je možné zelené kilometre zbierať. Postupne – na jeseň – budú pribúdať ďalší dopravcovia, ktorí prevádzkujú verejnú autobusovú dopravu na Slovensku.

 

Zelený kilometer je každý kilometer, ktorý cestujúci prejazdí verejnou autobusovou dopravou, takže každá jazda autobusom sa počíta. Cestujúci spočítaním prejazdených zelených kilometrov dosahujú rôzne statusy – od základného zeleného statusu až po najvyšší platinový status. Navyše, UBIAN každý mesiac odmení kreditom na cestovanie toho cestujúceho, ktorý s aplikáciou najazdil najviac zelených kilometrov.

 

Na zelené kilometre treba byť hrdý

 

Keďže projekt Zelené kilometre má aj motivačný rozmer, každý, kto je hrdý na svoje prejazdené zelené kilometre, môže ich počet jednoducho zdieľať priamo z aplikácie so svojimi priateľmi na Facebooku. Okrem zbierania zelených kilometrov a sledovania ušetrených emisií môžu cestujúci s aplikáciou UBIAN zbierať aj odznaky, ktoré získavajú za rôzne úkony.

 

Prvý je možné získať už za stiahnutie a registráciu v aplikácii a ďalšie napríklad za dobitie kreditu na dopravnú kartu alebo kúpu časového lístka (električenky) na webe alebo v aplikácii UBIAN.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.