pondelok, 18 november 2019 23:10

Deep na zahraničných šampionátoch

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Deep na zahraničných šampionátoch Deep na zahraničných šampionátoch Autor: Marta Varsíková, foto: archív

Koncom októbra sa v talianskom Montecatini uskutočnili majstrovstvá Európy v tanečnom štýle disco. Pre tanečníkov z Deepu a žiakov zo Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej sa opäť niesli v znamení úspechov, pretože Deep si vybojoval titul majstra Európy.

Montecatini. Nedávno sa vrátili tanečníci Deepu z talianskeho Montecatini, kde sa uskutočnili majstrovstvá Európy v tanečnom štýle disco. Klub opäť potvrdil svoju výbornú formu, pretože štvrtinu medailových umiestnení na európskom šampionáte zo slovenskej výpravy vybojovali práve tanečníci z Deepu. Európskeho šampionátu sa zúčastnilo takmer 2 000 tanečníkov zo 17 krajín. Okrem medailí a titulov si Deep vytancoval nejedno finálové umiestnenie. Vo vekovej kategórii juniorov štartovali v disciplíne disco dvojíc Matúš Tropp a Alžbeta Hlavňová, ktorí si vytancovali v silnej konkurencii 79 duo tanečníkov z celej Európy výborné 5. miesto.

 

 

V kategórii sólo juniorov sa nepodarilo tohtoročnému majstrovi sveta Matúšovi Troppovi zdolať víťaza Alessandra Orlandiho z Talianska a vicemajstra Maksyma Shumkovskyiho z Ukrajiny, a tak si domov odniesol titul druhého vicemajstra Európy. Do finále sa v disciplíne detí sólo dievčat pretancovala Tamara Masárová, ktorá získala spomedzi všetkých 79 jednotlivcov titul vicemajsterky Európy. Pri vyhlasovaní disciplíny detských disco skupín zažili tanečníci dramatické chvíle, ktoré následne vystriedali pocity šťastia, pretože úradujúci majstri sveta disco Divas z Deepu sa postarali aj o zisk titulu majstra Európy.

 

 

Tanečníci majú za sebou aj posledný svetový šampionát v Bremerhavene

 

Bremerhaven. Posledný svetový šampionát v tanečnom štýle hip hop sa uskutočnil taktiež v mesiaci október v nemeckom Bremerhavene. Slovenská 76 členná výprava sa postarala celkovo o zisk troch finálových umiestnení. Majstrovstiev sveta sa zúčastnilo 34 krajín zo 4 kontinentov s účasťou okolo 3270 tanečníkov. Deep sa môže pochváliť 16. miestom z 31 skupín, o ktoré sa postarali deti z detskej skupiny Komandíčko. Posledný súťažný deň z juniorskej vekovej kategórie štartovala hip hop skupina Rockstar Stíz, ktorá vybojovala 18. miesto z 34 skupín.

 

Rok 2020 bude v znamení výročí

 

Na záver tanečnej sezóny sa chcem poďakovať predovšetkým tanečníkom za ich disciplínu, odhodlanie, trénerom za trpezlivosť, rodičom za ochotu podporovať svoje deti v tancovaní. Ďakujeme za podporu sponzorom a mestu Martin, že aj vďaka ním môže klub reprezentovať našu krajinu v zahraničí. Nová sezóna sa začína už vo februári 2020, preto budeme pracovať na ďalšej príprave v podobe aktívnych tréningov. Tiež nás čakajú výročné oslavy ako je 10. ročník súťaže Deep dance league, ktorej sme organizátormi, 15. výročie založenia Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej a 30. výročie založenia Tanečného klubu Deep. Už teraz sa tešíme sa na nové výzvy a zážitky,“ dodáva zriaďovateľ Miroslav Frolo na záver.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.