streda, 24 apríl 2013 00:00

Bar Museum rezonovalo bubeníckym workshopom Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(16 hlasov)
Bar Museum rezonovalo bubeníckym workshopom Bar Museum rezonovalo bubeníckym workshopom

Talentovaný bubeník Dalibor Mráz, absolvent Janáčkovho Konzervatória v Ostrave, predstavil v Bar Museum svoje umenie. Dalibor študoval v zahraničí u svetoznámych hviezd, spomeňme napríklad Thomasa Langa, multiinštrumentalistu, skladateľa a majstra v hre na bicích. Vzorom mu bol aj Benny Greb, ktorý cvičil už od svojich šiestich rokov, podobne ako Dalibor, ktorého umenie je aj vďaka týmto hviezdam skutočným majstrovským dielom.

Dalibor v súčasnosti pôsobí ako firemný hráč značiek Sonor, Vic Firth a UFIP. Nahrával napríklad pre americkú folkovú speváčku Suzanne Vega, pripravil skladby pre viac ako päťdesiatku rôznych reklám a od roku 2004 pravidelne skladá hudbu pre Ostravskú univerzitu, kde ozvučil približne dvadsať animovaných filmov. Jeho hráčsky prejav je zameraný hlavne na sólové hranie, tzv. drum circus. Pravidelne jazdí na rôzne semináre po Európe spolu s Thomasom Langom, Tonym Roysterom juniorom a Virgilom Donatim.

 

Vo štvrtok 18. apríla 2013 sa Dalibor Mráz predstavil aj v Bar Museum. Na bubeníckom workshope sa zameral predovšetkým na rôzne techniky, rytmy a hosťom dal aj zopár cenných rád ako sa pripraviť na tréning či samotné vystúpenie. A jeho dielo bolo skutočne majstrovské. Celým podujatím sa niesla perfektná atmosféra, sála sa miestami zmenila na skúšobňu a kadencia Daliborovho predstavania postavila do pozoru viacerých hostí. A čo je tajomstvom samotného majstra? Dodržiavanie pravidelného tréningu a vysoká miera kreativity, napokon posúďte sami.

httpv://youtu.be/kEHxVGloZVc

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn