piatok, 13 december 2019 13:53

Martin pošle do Prešova 10 000 eur Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Martin pošle do Prešova 10 000 eur Martin pošle do Prešova 10 000 eur

Martin (13.12.2019) – Výbuch plynu v prešovskej bytovke otriasol celým Slovenskom. Pri pomoci obetiam tejto tragédie neostáva bokom ani mesto Martin. Mestská rada na svojom decembrovom zasadnutí schválila 10 000 eur, ktoré mesto zašle do Prešova.

Prvý decembrový piatok sa na Slovensku niesol v pochmúrnej atmosfére. Celé Slovensko šokovali správy o výbuchu plynu v bytovom dome v Prešove, ktorý si vyžiadal viacero obetí a rozsiahle škody. Na sociálnych sieťach sa okamžite spustili iniciatívy na pomoc postihnutým tragédiou, k slovu sa dostali aj samosprávy. Výnimkou nie je ani mesto Martin.

 

„Som hrdý, že mestská rada schválila návrh na poskytnutie 10 000 eur pre Prešov. V Martine nemôžeme použiť finančné prostriedky určené na ohňostroj pri príležitosti osláv Silvestra vzhľadom na to, že ho ako mesto nefinancujeme, ale určite sme nikdy neplánovali stáť bokom. Verím, že toto symbolické gesto spolupatričnosti aspoň trochu zmierni následky tejto obrovskej tragédie,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Presun stanoveného množstva finančných prostriedkov si vyžadoval súhlas Mestskej rady mesta Martin. Mesto plánuje zaslať finančné prostriedky na účet zriadený mestom Prešov hneď ako to bude možné.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk