streda, 05 február 2020 21:46

Ekumenický týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Ekumenický týždeň modlitieb za jednotu kresťanov Ekumenický týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

Aj evanjelici z CZ ECAV Príbovce podporili svojou účasťou „Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov“.  Pojem ekuména - „spoločný dom“ - nie je v Príbovciach neznámy pojem.

Občianske združenie Nádej človeka, Rímskokatolícka cirkev – farnosť Valča, Cirkevný zbor ECAV Príbovce a obec Príbovce organizujú kultúrno-ekumenické stretnutia podporujúce aktivity posilňujúce súdržnosť a spolupatričnosť ľudí rôzneho náboženstva v obci už od roku 2006. V posledných rokoch sa k nim pridáva aj ekumenický týždeň modlitieb organizovaný v spolupráci s rímskokatolíckou cirkvou – farnosť Turčiansky Peter.

 

 

Spoločné modlitby sa konali prostredníctvom Svätej omše dňa 25.1.2020 (sobota) v katolíckom farskom kostole, kostole sv. Petra, v Turčianskom Petre a Službami Božími dňa 27.1.2020 (pondelok) v evanjelickom kostole v Príbovciach. Prítomní počas spoločnej modlitby zanechali teologické rozdiely v učení jednotlivých cirkví a spoločne sa modlili za jednotu kresťanov. Nakoniec sa všetci spoločne zišli za jedným stolom pri malom posedení a príjemných rozhovoroch.

Ľubomír Žila

Prispievateľ Turiec Online

Nadšenec pre regionálnu históriu