pondelok, 10 február 2020 09:29

MarMun 2020: Modelová konferencia OSN po prvý raz v Martine Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Otváracia ceremónia sa konala za účasti primátora mesta Martin Jána Danka či tajomníka OSN Lukáša Parízeka Otváracia ceremónia sa konala za účasti primátora mesta Martin Jána Danka či tajomníka OSN Lukáša Parízeka

V dňoch 24.-25. januára 2020 sa v Martine konala modelová konferencia OSN - MarMun 2020. Podujatie prebiehalo na Evanjelickej spojenej škole a zúčastnilo sa ho viac než 95 študentov zo Slovenska a Maďarska.

Slávnostné otvorenie konferencie MarMun 2020 prebehlo na mestskom úrade v Martine za účasti viacerých rečníkov a hostí. Podujatie následne pokračovalo na Evanjelickej spojenej škole, kde sa účastníci rozdelili do piatich komisií - Ekonomickej, kde riešili Humanitárnu krízu vo Venezuele, Environmentálnej, kde bola témou ochrana morí a oceánov, Historickej, kde študenti diskutovali o Bosnianskej vojne v roku 1992, Futuristickej s témou znovuzrodenia Otomanskej ríše a Komisie ľudských práv, kde sa riešili ľudské práva a ich porušovanie v prípade LGBTQ komunity. Delegáti sa snažili nájsť spoločné riešenie danej problematiky, ktoré následne prezentovali počas druhého dňa.

 

 

Štyrom z piatich komisií bolo schválené riešenie daného problému a najlepší delegáti získali ocenenia za ich zodpovedný a aktívny prístup pri riešení problému. Dvaja najlepší zároveň postúpili na medzinárodnú konferenciu do Poľska, kde budú môcť svoje schopnosti a názory prezentovať pred väčším publikom.

 

Hlavní organizátori konferencie MarMun2020 - Adam Ulbricht a Simona Valkovská 

 

"Sme hrdí na to, že i keď modelová organizácia MarMun 2020 u nás prebiehala po prvý krát, dopadla výborne. Treba ešte raz poďakovať dvom študentom, Adamovi Ulbrichtovi a Simone Valkovskej, za perfektne odvedenú prácu, pri ktorej sme im pomáhali my, študenti gymnázia, pán riaditeľ a učiteľský zbor," uviedla na záver Klára Zemková, spoluorganizátorka konferencie MarMun 2020.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.