utorok, 18 február 2020 10:22

Kaviareň La Vie Bel: Miesto s neopakovateľnou atmosférou Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(20 hlasov)

Radi by ste si oddýchli pri skvelej káve alebo máte chuť na ľahký a zdravý obed? Zastavte sa v kaviarni La Vie Bel. O kaviarni nám prezradil viac jej majiteľ Naim Messaoudi. Priestory kaviarne navštívila aj slovenská ambasádorka nadácie Jamieho Olivera Janica Malek Lacová, aby zhodnotila kvalitu miestnej kuchyne.

Štýlovú kaviareň La Vie Bel nájdete len pár minút od martinského centra – na Škultétyho ulici č. 16 (smerom k železničnému priecestiu). Okrem kvalitnej talianskej praženej kávy Bazzara, ktorú pripravujú na rôzne spôsoby, tu môžete ochutnať aj niečo pod zub. Na svoje si prídu milovníci slaného i sladkého.

 

V menu sú kompletné raňajky, obložené bagety, croissanty, domáce nátierky, šaláty, koláčiky, zmrzlinu. Čo však môžeme odporučiť, sú výborné palacinky - špenátové, šunkové či syrové, ale aj jahodové, tvarohové alebo s nutelou, ktoré sú aj v bezlepkovom prevedení.

 

laviebel
laviebel
laviebel
laviebel
laviebel

 

Cesto na palacinky si robíme vlastné, nejde o polotovar. Ovocie používame čerstvé, sezónne, takže všetko je kvalitné a zároveň veľmi chutné,“ hovorí majiteľ a zároveň kuchár Naim Messaoudi. S nápadom ponúkať palacinky prišiel práve Naim, ktorého do Martina priviedla láska – oženil sa, usadil a kaviareň prevádzkuje už viac než tri roky. Predtým, ako začal Naim podnikať, zbieral skúsenosti v rôznych kaviarňach a reštauráciách, v ktorých sa presvedčil, že iba kvalita je zárukou spokojných zákazníkov.

 

 

Okrem chutného jedla a výberovej kávy v La vie Bel každý gurmán určite ocení aj olivový olej vysokej kvality Oli Opera - „Olej, ktorý spieva“. Práve tento olej patrí medzi najlepšie na svete, má dlhoročnú tradíciu a vyrába ho aj Naimova rodina. Zákazníci si ho môžu kúpiť v pollitrových fľaškách za výhodnú cenu. „Ľudia sa pýtajú, či sa tento olej používa v studenej alebo teplej kuchyni. Ja však každému hovorím, že to je olej pre život. Môžete ho používať do varenia či šalátov, ale aj samotný, ako prevenciu,“ vysvetľuje Naim.

 

 

Už dávno je známe, že lyžica olivového oleja denne je receptom dlhovekosti. Olivový olej, predovšetkým kvalitný extra panenský, obsahuje množstvo látok, ktoré sú pre telo prospešné. Slúži napríklad ako prevencia rakoviny, gastritídy, kardiovaskulárnych ochorení, no poradí si aj s poruchou trávenia, žlčovými ťažkosťami a problémami pečene. Kaviareň La Vie Bel je miestom, ktoré vás ráno nakopne, na obed posilní a večer tu môžete vypnúť, posedieť si v príjemnom prostredí s priateľmi pri drinku či vodnej fajke. „Príďte sa presvedčiť, že u nás dostanete viac. Tešíme sa na vás,“ dodáva s úsmevom Naim.

 

 

Kaviareň La Vie Bel ma pozitívne prekvapila. Ako matka oceňujem bezbariérový prístup, ktorý mi umožňuje pohodlne vojsť do kaviarne s kočíkom, a tiež detský kútik, kde sa môže moja dcéra Hanka zabaviť. A to nie sú všetky benefity. V Martine je kaviarní s dobrou kávou ako maku a La Vie Bel medzi nich patrí. Potešili ma aj pestré raňajky, ktoré sú v ponuke aj v priebehu dňa, a ponuka domácich palaciniek aj v bezlepkovej verzii. A ako bonus, čerstvé zeleninové a strukovinové šaláty či ovocné poháre, ktoré si môžete zobrať so sebou,“ podelila sa o svoje dojmy Janica Malek Lacová, ambasádorka nadácie Jamieho Olivera pre Slovensko.

Ďaľšie informácie

  • Reklama: Reklama
Veronika Ladňáková

Prispievateľka Turiec Online

Idealistka, realizátorka aktivít v oblasti životného prostredia