pondelok, 09 marec 2020 15:44

Worskhop na Evanjelickej spojenej škole: Ako písať pútavé príbehy

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Worskhop na Evanjelickej spojenej škole: Ako písať pútavé príbehy Worskhop na Evanjelickej spojenej škole: Ako písať pútavé príbehy MTh.Ivana Sopúchová - školská koordinátorka projektu

Dňa 2. marca 2020 navštívila Evanjelickú spojenú školu spisovateľka Soňa Uriková. Držiteľka Ceny Tatrabanky pre mladého tvorcu za debutovú zbierku poviedok za rok 2016 pripravila pre II. AG triedu workshop, v rámci ktorého žiakom vysvetlila, ako odlíšiť dobré texty od zlých a vyvarovať sa zbytočných chýb pri vlastnej autorskej tvorbe.

Žiaci si pod jej vedením vyskúšali písanie krátkych diel a pri ich rozbore sa snažili definovať klišé, ktoré sa v nich objavilo. Dostali tak cenné tipy, ako originálne a pútavo písať príbehy, ktoré sa budú nielen dobre čítať, ale aj vyznačovať vysokou umeleckou kvalitou. Workshop sa uskutočnil v rámci projektu „All Booked“ alebo „Ako motivovať študentov k čítaniu“, ktorý sa v škole realizuje s podporou Komenského inštitútu.

 

 

Cieľom projektu je prebudiť v žiakoch, ktorí málo čítajú, väčší záujem o knihy a pozitívne zmeniť ich vzťah k literatúre. Na hodinách anglickej literatúry vo vybranej triede bilingválneho gymnázia prebieha preto počas tohto školského roka viacero nezvyčajných aktivít, ktoré majú napomôcť k dosiahnutiu tohto cieľa. Študenti majú napríklad možnosť si sami slobodne vyberať anglické knihy, o ktorých prečítanie majú záujem, raz za mesiac chodia čítať mimo školského areálu na miesto, ktoré si sami určia (napríklad do miestnych kaviarní), či sa zapájajú do čitateľskej výzvy – súťaže, v ktorej je možné za isté množstvo prečítaných titulov vyhrať vecné ceny.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.