streda, 24 apríl 2013 20:00

Turčianska galéria privítala gymnazistov na tvorivom popoludní

Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)
Turčianska galéria privítala gymnazistov na tvorivom popoludní Turčianska galéria privítala gymnazistov na tvorivom popoludní

Aj keď je druhá G z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha dobrý kolektív, žiaci sa rozhodli utužiť triedneho ducha spoločnou akciou. V piatok 19. apríla po vyučovaní sa s doprovodom pani triednej učiteľky vybrali navštíviť Turčiansku galériu v Martine. Hneď ako vstúpili do galérie, privítala ich pani Mužilová, ktorá previedla návštevu po priestoroch budovy a vysvetlila pripravené aktivity.

Úlohou bolo obkresliť na papier vlastnú postavu a vyfarbiť ju farbami, ktoré sa žiakom páčili alebo niečo vyjadrovali. V dielničke si následne všetci vyzdvihli potreby - veľký papier a suchý pastel, zaujali tvorivé miesta a začali s umeleckou tvorbou. Obkresľovanie postáv bolo celkom zábavné :) Mnohí sa nechali zvečniť v zábavných, niekedy i krkolomných pózach, ale o tom to bolo - vyjadriť svoju náladu, pocity a emócie.

Každý si zvolil farby, ktorými vyfarbil siluetu na papieri. Vznikli tak úžasné umelecké diela. Niektorí si obkreslili len určitú časť tela ako nohy, dlane, iní zas vyjadrovali vzťah k blízkej osobe, kamarátovi alebo prírode. Keď sa práce dokončili nasledovala výstava diel. Každý si vybral niektoré z diel a opísal svoje dojmy a pocity. Následne sa k dielu vyjadril aj samotný autor. Bol to veľmi príjemne strávený čas, na ktorý bude druhá G určite dlho spomínať.

 

Autor: Denisa Uherová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn