utorok, 24 marec 2020 15:53

Mesto Martin rozširuje opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Mesto Martin rozširuje opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 Mesto Martin rozširuje opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19

Martin (24.03.2020) – Na základe najnovších opatrení vlády Slovenskej republiky mesto Martin prijíma nové opatrenia zamerané predovšetkým na ochranu najzraniteľnejších skupín obyvateľstva.

Vláda Slovenskej republiky prijala v pondelok 23. marca 2020 súbor nových opatrení, ktorých cieľom je zamedziť šíreniu koronavírusu COVID-19. V súlade s nimi mesto Martin taktiež rozširuje svoje opatrenia predovšetkým v oblasti ochrany najzraniteľnejších skupín obyvateľstva ako sú seniori, osoby s obmedzenou mobilitou a podobne. Donášku liekov a potravín poskytuje mesto Martin pre občanov s trvalým alebo prechodným pobytom v meste Martin a pre tých, ktorí sú odkázaní na pomoc iných.

 

Mesto Martin aj naďalej vyzýva na dodržiavanie už prijatých opatrení a hygienických štandardov. Zároveň žiadame rešpektovať všetky novoprijaté nariadenia vlády Slovenskej republiky predovšetkým minimalizáciu vychádzania a nákupov zo strany seniorov, povinnosť nosiť ochranu tváre všade okrem bydliska a predĺženie zákazu organizácie hromadných podujatí do odvolania.

 

Kontaktné linky, kde môžete nahlásiť o akú službu máte záujem v čase od 8:00 do 15:00 hod.:

 

  • emailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • telefonicky: +421 907 122 497, +421 918 207 636, +4219 17 409 634

 

Bezplatné poskytnutie rúška

 

  • zabezpečujú zamestnanci Mestského úradu Martin v spolupráci s dobrovoľníkmi
  • osamelým, imobilným obyvateľom mesta, najmä seniorom odkázaným na pomoc iných

 

Donáška liekov

 

  • donáška len nevyhnutných liekov a nutričnej výživy
  • pre tých, ktorí majú problém s mobilitou, nemajú sa ako dostať do lekárne (osamelým, imobilným obyvateľom mesta, seniorom odkázaným na pomoc iných, ľuďom v karanténe)

 

Ak Vám zabezpečenie liekov nemôže zabezpečiť rodina alebo najbližšie prostredie (napr. susedia), telefonicky kontaktujte svojho obvodného lekára a požiadajte ho o vystavenie elektronického receptu. Následne mesto v spolupráci s dobrovoľníkmi zabezpečí doručenie liekov do domácnosti klienta.

 

Rozvoz nákupu s potravinami

 

  • zabezpečujú zamestnanci Mestského úradu Martin v spolupráci s dobrovoľníkmi
  • pre osamelých, imobilných obyvateľov mesta, najmä seniorov odkázaných na pomoc iných

 

UPOZORNENIE

 

Mesto si vyhradzuje právo výberu obchodného reťazca. V prípade, že máte požiadavku na konkrétny obchodný reťazec, je možné využiť služby súkromných taxi služieb v meste.
V prípade ohrozenia života a zdravia neváhajte kontaktovať Mestskú políciu mesta Martin na tel. č. 159.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk