štvrtok, 09 apríl 2020 10:03

Ďalšia vlna pomoci pre zdravotníkov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Ďalšia vlna pomoci pre zdravotníkov Ďalšia vlna pomoci pre zdravotníkov

6.4.2020, Žilina - Žilinský samosprávny kraj pokračuje v distribúcií ochranných pomôcok pre zdravotníkov v ambulanciách. Okrem zásob zo Štátnych hmotných rezerv sú súčasťou balíčka pre ambulancie aj ochranné pomôcky, ktoré zabezpečil Odbor zdravotníctva ŽSK.

Kým v prvej etape boli zásobení ochrannými pomôckami prioritne všeobecní lekári, pediatri a ADOS, teraz Žilinský samosprávny kraj začína s distribúciou pomôcok do všetkých ambulancií v Žilinskom kraji. Súčasťou balíčka pre zdravotníkov sú chirurgické masky, rukavice, či respirátory. ,,Pomôcky sme rovným dielom rozdelili pre všetky ambulancie. S výnimkou ochranných okuliarov a jednorazového ochranného obleku, tie sme vyčlenili pre najviac ohrozené ambulancie - teda kontaktné ambulancie ako očná, zubná, pľúcna a podobne. Odbor zdravotníctva ŽSK zabezpečil pre zdravotníkov navyše aj bavlnené rúška a ochranné masky typ FFP2," povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

 

 

Balíčky ochranných pomôcok bude župa distribuovať v priebehu tohto týždňa. Poputujú do všetkých ambulancií v Žilinskom kraji, ktorých je k dnešnému dňu viac ako 2100.

 

,,Robíme všetko preto, aby potrebnú pomoc dostali zdravotníci čo najskôr. Kolegovia z úradu niekoľko dní intenzívne pripravovali balíčky na pomoc zdravotníkom, ktorí pre nás všetkých pracujú v prvej línii. Veľmi nám pomáhali aj dobrovoľníci, ktorí sa prihlásili do našej databázy. Každému, kto pridal pomocnú ruku, patrí veľká vďaka," povedala županka Erika Jurinová.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.