utorok, 05 máj 2020 11:29

Mesto Martin otvára zariadenie pre deti zdravotníckeho personálu Univerzitnej nemocnice Martin Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Mesto Martin otvára zariadenie pre deti zdravotníckeho personálu Univerzitnej nemocnice Martin Mesto Martin otvára zariadenie pre deti zdravotníckeho personálu Univerzitnej nemocnice Martin

Martin (04.05.2020) – Mesto Martin chce byť nápomocné Univerzitnej nemocnici Martin v čo najvyššej miere, a preto sa rozhodlo otvoriť predškolské zariadenie, v ktorom sa pedagógovia budú starať o deti zdravotníckeho personálu.

Od marca 2020 na území Slovenskej republiky platia nariadenia, ktoré okrem iného uzatvorili všetky školy a školské zariadenia na území krajiny. „Som presvedčený, že nastal čas, aby mesto Martin pomohlo vrátiť sa do zamestnania zdravotníckemu personálu, ktorí sa momentálne musí doma starať o svoje deti v predškolskom veku. Rozhodli sme sa využiť priestory Materskej školy, Jána Šimka 7, v mestskej časti Jahodníky. Táto materská škola sa nachádza najbližšie k nemocnici a kapacitou zodpovedá množstvu detí, ktoré potrebovali v tejto situácii starostlivosť. Viaceré učiteľky mestských materských škôl boli ochotné nastúpiť do určenej materskej školy, v ktorej sa starostlivosť o deti bude realizovať. Chápu zložitú situáciu a chcú tak pomôcť nemocnici, ktorá zdravotníkov potrebuje,“ priblížil primátor mesta Martin Ján Danko.       

 

Od 5. mája 2020 starostlivosť o deti zdravotníkov v predškolskom veku v sociálnej oblasti a oblasti záujmových aktivít zabezpečí personál z dvoch materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Deti budú rozdelené zatiaľ do dvoch skupín, v jednej triede je päť a v druhej štyri deti tak, aby boli dodržané všetky bezpečnostné a protiepidemické opatrenia určené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Martine.

 

Starostlivosť budú zabezpečovať štyri učiteľky, ktoré sa vystriedajú v dopoludňajších a popoludňajších zmenách spolu s dvomi ďalšími členmi personálu. Prevádzka zariadenia bude k dispozícii v pracovných dňoch od 6:30 do 16:30 hod. za dodržiavania všetkých hygienických štandardov a predpisov. Priestory boli vydezinfikované vrátane vnútorných aj vonkajších herných prvkov. Využívať sa bude aj vonkajší areál materskej školy a ak to počasie dovolí, deti sa budú zdržiavať aj na školskom dvore. Pripravené pre ne bude množstvo záujmových aktivít, súťaží a hier. 

 

Postupne by malo detí pribudnúť a od druhého májového týždňa by ich tak malo byť v starostlivosti celkovo 17 v troch oddeleniach. Strava bude deťom podávaná trikrát denne a zabezpečená bude v jednorazových obaloch dovozom z prevádzky, ktorá je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk