nedeľa, 28 apríl 2013 23:00

25 rokov s Polemicom, oslavovalo sa aj v Kozli Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
25 rokov s Polemicom, oslavovalo sa aj v Kozli 25 rokov s Polemicom, oslavovalo sa aj v Kozli

Skupina Polemic oslavuje v tomto roku svoje 25. výročie. V rámci koncertnej šnúry SONY XPERIA TOUR 2013 zavítala kapela aj do martinského Kozla. Fanúšikov potešili nie len svojim tradične perfektným vystúpením ale aj novinkami z čerstvého aprílového albumu HEY! BA-BA-REE-BOP.

Desaťčlenná skupina Polemic dokázala za 25 rokov vytvoriť množstvo hitov. Priekopníci žánru SKA na Slovensku sa preslávili najmä skladbami ako Blázni, Ona je taká, Farebná, Ja som to vedel, Škandál, Ako to prežijem a ďalšie. Aj napriek pomaly ale isto blížiacim sa tridsiatim narodeninám sa kapela stále cíti mladá a svieža. Po tejto dlhej dobe sa Polemic zaradil medzi renomované domáce stálice na koncertoch i v rádiách.

Kam sa budú uberať ďalšie kroky kapely, sú ešte méty, ktorý by ste radi dosiahli?

"Po tých rokoch si ďalekosiahle plány nepripravujeme, sme radi, že sme sa stali rešpektovanou značkou a ľudia nás počúvajú. Príležitostí na hranie je stále dosť, predsalen koncertovanie nás najviac zo všetkého baví. Z hľadiska cieľov by sme sa však chceli viac presadiť v televíznych médiách... Koncerty plné ľudí, ako to môžete vidieť aj tu, sú pre nás prvoradé."

Je po rokoch hľadanie inšpirácie ťažšie alebo ľahšie?

"To sa ťažko povie. Nápady prichádzajú samé, niekedy sa stane že človek pol roka nedostane žiadny nápad a následne za deň pripraví aj tri skladby. Je to spojenie s niečim nadprirodzeným, nikto z nás si nemyslí, že to je zásluha len jedného, je to skupinová práca, ktorá nás napĺňa a aj preto stále bez problémov fungujeme a pripravujeme ďalšie veci."

Byť členom kapely je teda skôr zábava ako práca?

"Zábava a životný štýl - keby nás to nebavilo, tak to určite po tých rokoch už nerobíme. Napokon na to by sa prišlo na koncertoch, publikum vie také veci odhaliť veľmi rýchlo. Dôkazom že to medzi nami funguje perfektne je aj nový štúdiový album HEY! BA-BA-REE-BOP, ktorý sme predstavili už vo viacerých kluboch. Na leto máme všetky víkendy zabookované... Minulý rok sme hrali veľa v Českej Republike a tento rok budeme na Slovensku. Máme rozplánované už koncerty na jeseň, dáme si aj cestu ďalej na západ."

Členov kapely je viacero, synchronizácia času tu je potrebná, ako trávite voľno?

"Polemic je veľa ľudí, každý z nás sa venuje svojim záľubám, hlavne trávime čas s rodinami, tí ktorí majú deti tak aj s nimi. Tých aktivít je viacero, za ten čas sme sa stali perfektne zohranou partiou, takže to všetko klape."

Autor: Matej Bórik, foto: IAM Photography © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn