Vytlačiť túto stránku
piatok, 11 september 2020 15:23

Areál SIM hostil petangový turnaj dvadsiatich tímových dvojíc

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Areál SIM hostil petangový turnaj dvadsiatich tímových dvojíc Areál SIM hostil petangový turnaj dvadsiatich tímových dvojíc Petra Piršelová

V sobotu 5. septembra 2020 sa v Areáli SIM v Priekope opäť uskutočnil petangový turnaj pod hlavičkou Slovenskej federácie petanque, kde súťažili tímové dvojice junior + senior.

V Martine pôsobia dva petangové kluby. Turnaj organizoval Petangový klub mládeže Turiec (PKM Turiec), ktorý je zameraný najmä na mládež, aj s prispením (dotáciou) Mesta Martin. Klubu sa podarilo usporiadať najpočetnejší turnaj tohto zamerania na Slovensku. V tejto sezóne boli na Slovensku len dva turnaje s podobným zameraním - oba v Bratislave. Jeden mal 15 súťažných tímov a druhý 8. V Martine v sobotu súťažilo až 20 tímov v tímových dvojiciach Junior, mládež do 18 rokov a Senior, hráč nad 23 rokov. 

 

 

Atmosféra bola veľmi priateľská. Hralo sa od rannej hmly až po západ slnka. Seniori tvorili s menej skúsenými juniormi dvojice, ktoré spolupracovali, učili sa, no nechýbal ani súťaživý duch. Zvíťazili Michaela Blahušiaková a Jerguš Radačovský (obaja klub Žilpek), na druhom mieste sa umiestnili Filip Bače (PKM Turiec) a Martin Šalaga Dorušinec (klub PAF z Martina). Tretie miesta boli dve. Juniori mali takú chuť hrať, že nepostupujúci ešte odohrali B-turnaj, ktorý vyhrali Lucia Zavadzanová (PAF) a Liliana Svitačová (neregistrovaný hráč).

 

 

PKM Turiec je aktívny klub a s pomocou obce Podhradie buduje ďalšie petangové ihrisko. Ihrisko bude otvorené 12. septembra turnajom 4 klubov - Šírava z Michaloviec, PAF z Martina, NOVOKER z Lučenca a PKM Turiec. Ide o súčasť turnaja Slovenskej ligy klubov. Najlepší klub postúpi do finále, ktoré sa bude konať 15. septembra 2020 v Bratislave.

 

V októbri sa v Martine v Areáli SIM Priekopa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska SR v súťaži trojíc. Súťažiť budú zvlášť ženské trojice a zvlášť mužské. Majstrovstvá organizuje martinský klub PAF. Keďže v Martine máme veľmi úspešné Centrum talentovanej mládeže Sever, ktorého zástupcom je Michal Bače z PKM Turiec, podarilo sa na majstrovstvá postaviť čisto juniorský ženský tím, čo sa už niekoľko rokov na Slovensku nepodarilo. Budeme z všetkých síl juniorkám držať palce.

Súvisiace články podľa značky