štvrtok, 01 október 2020 16:49

Dekoratívne prvky, ktoré zútulnia vašu obývačku

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Dekoratívne prvky, ktoré zútulnia vašu obývačku Dekoratívne prvky, ktoré zútulnia vašu obývačku

Zdá sa vám, že vašej obývačke chýba hrejivá a rodinná atmosféra? Často si stačí zaobstarať pár nadčasových dekorácií, ktoré miestnosť pozdvihnú na celkom novú úroveň. Skúste do obývačky umiestniť napríklad taburet alebo niektorý z ďalších dekoratívnych prvkov.

Kreslo ako synonymum pohody

Čo je stredobodom vašej obývačky? S najväčšou pravdepodobnosťou je to pohovka, na ktorej trávite väčšinu času. Aj z toho dôvodu sa často zabúda na kúpenie kresla, ktoré je ideálnym spoločníkom každého, kto túži po ozajstnom pohodlí. Ak na vás obývačka pôsobí príliš monotónne, ľahko to zmeníte kúpou kresla s extravagantnou potlačou.

Objavte kúzlo taburetu

Na to, čo predtým bývalo v domácnostiach celkom bežným prvkom, dnes narazíte len málo. Reč je o taburetke, ktorá v minulosti slúžila predovšetkým ako sedadlo nahrádzajúce stoličku, ktorá bola symbolom luxusu. Ostatne ako malé sedadlo tiež vyzerá a v prípade, že postráda nohy alebo ich má dômyselne skryté, nesie označenie puf. V súčasnosti pre taburetky a puf nájdete omnoho širšiu paletu uplatnenia než v minulosti – poslúži vám ako podnožka, odkladací stolík a predovšetkým ako nevšedná dekorácia. Vyberajte z taburetiek s drevenými nohami, s úložným priestorom alebo z pohodlných čalúnených pufov.

 

Pri výbere toho pravého sa môžete inšpirovať hodnotením ľudí, ktorí taburetku kúpili pred vami

Ešte pred nákupom produktu sa pozrite, ako sú ľudia s konkrétnou taburetkou spokojní. Zistíte to jednoducho z ich recenzií na Heureke.

Zabaľte sa do deky

Za dlhých zimných večerov strávených pri televízii alebo pri kozube by vám po ruke nemala chýbať príjemná deka. Oceníte nielen jej praktickosť, ale predovšetkým to, akým spôsobom dokáže aj taká maličkosť vniesť hrejivú atmosféru do celej obývačky. Pri jej výbere nezabudnite na to, že hodiť sa vám môžu aj dekoratívne vankúše, a všetko farebne skombinujte.

Vdýchnite stenám život

Oživte steny obývačky tým, že na ne povesíte obrazy. Zvoľte si také, ktoré vo vás budú prebúdzať dobrú náladu a naplnia tak celú miestnosť príjemnou atmosférou. Pri výbere obrazov sa pritom nemusíte nechať limitovať tým, čo ponúkajú obchody. Namiesto toho si prejdite vlastné fotografie a zhotovte si z nich celkom jedinečný fotoobraz.

 

Ak hľadáte niečo na okná, čo tak namiesto žalúzií alebo ťažkých závesov skúsiť japonské steny? Sú veľmi elegantné, nájdete ich v mnohých farebných aj materiálových prevedeniach a navyše skvelo zastanú aj funkciu tienenia alebo rozdelenia izby.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.