Vytlačiť túto stránku
streda, 01 máj 2013 09:15

V nemocnici otvorili deťom novú návštevnú miestnosť

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
V nemocnici otvorili deťom novú návštevnú miestnosť V nemocnici otvorili deťom novú návštevnú miestnosť

Malí pacienti hospitalizovaní na Klinike detí a dorastu v Univerzitnej nemocnici Martin sa tešia z novej návštevnej miestnosti, ktorá im robí radosť veselými farbami, hravým moderným zariadením a bola vytvorená preto, aby sa stala príjemným miestom pre stretnutia detských pacientov s ich najbližšími. Projekt sa realizoval vďaka niekoľkoročnej spolupráci občianskeho združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera.

 

Združenie Osmijanko 24. apríla 2013 slávnostne odovzdalo vedeniu Kliniky detí a dorastu v Univerzitnej nemocnici Martin novú, moderne zariadenú návštevnú miestnosť, ktorá by sa mala stať miestom stretávania sa malých pacientov s ich rodičmi, príbuznými a priateľmi. Zároveň bude slúžiť aj ako oddychová zóna a deti si v nej budú môcť prečítať svoju obľúbenú knihu, pozrieť rozprávku, alebo sa porozprávať so svojimi malými kamarátmi. Som veľmi rada, že sa nám podarilo zrealizovať ďalší projekt, ktorý umožní spríjemniť pobyt hospitalizovaným deťom v nemocnici. Myšlienka detských kútikov a taktiež návštevných miestností umožňuje deťom stráviť čas, ktorý v nemocnici plynie pomalšie, v prostredí bližšom ich vnímaniu sveta. Verím, že toto príjemné miesto im aspoň trochu umožní zabudnúť na bolesť a chorobu, s ktorou sa potýkajú,“ povedala počas slávnostného odovzdania návštevnej miestnosti riaditeľka Osmijanka Jana Pecsérke-Kubranská.

Naša vďaka patrí všetkým zainteresovaným na tomto dielku, Združeniu Osmijanko i zdravotnej poisťovni Dôvera. Ceníme si ich ochotu vyjsť v ústrety, prispieť umom i eurom a vytvoriť tak jeden veľmi milý priestor pre veľkého malého pacienta. Som presvedčený, že zaujme a poteší. Aj pre nás, kolektív kliniky, je dokonale zvládnutý priestor inšpirujúcim. S úspechom vieme riešiť závažné medicínske problémy a azda jediným našim veľkým problémom sú práve odpovedajúce priestory pre kliniku. To je náš citlivý bod. Teraz vidíme, že i naša klinika má šancu byť peknou,“ reagoval prof. MUDr. Peter Bánovčin, SCs., prednosta Kliniky detí a dorastu martinskej univerzitnej nemocnice.

Partnerom projektu je zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá združenie Osmijanko podporuje už siedmy rok

„Vážime si niekoľkoročné partnerstvo so Združením Osmijanko. V tomto roku sme sa rozhodli rozšíriť vzájomnú spoluprácu o úplne nový projekt návštevných miestností na detských oddeleniach vo vybraných nemocniciach. Stretnutia s príbuznými pomáhajú deťom rýchlejšie a ľahšie zvládať odlúčenie spôsobené hospitalizáciami v nemocnici. Verím, že návštevné miestnosti sa stanú dôstojným a príjemným miestom stretávania sa malých pacientov s ich blízkymi,“ uviedol Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

 

Autor: Matej Bórik, DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s. © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky