pondelok, 18 január 2021 14:06

Vakcinačné centrum UNM funguje na novej adrese Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(25 hlasov)
Vakcinačné centrum UNM funguje na novej adrese Vakcinačné centrum UNM funguje na novej adrese

Vo vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice Martin bolo počas prvých dvoch týždňov fungovania zaočkovaných takmer 2000 ľudí, prevažne zdravotníkov.

S očkovaním sa v martinskej nemocnici začalo 5. januára, po tom, čo dorazilo prvých takmer 3-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Pfizer BioNTech. Zásoby vakcín boli minulý týždeň doplnené a ďalšie budú prichádzať priebežne, podľa dennej kapacity vakcinačného centra. UNM si zároveň vytvára rezervy vakcín aj na druhú dávku pre už zaočkovaných.

 

Aktuálne sa počas dňa zaočkuje v priemere 300 ľudí

 

Univerzitná nemocnica Martin plánuje dennú kapacitu zvýšiť. Už od dnešného dňa (18.01.) funguje vakcinačné centrum na novej adrese - Sklabinská 26. Nové priestory mimo areálu UNM umožnia navýšiť dennú kapacitu zaočkovaných až na 500. Kapacita sa aktuálne na týždennej báze mení aj na základe usmernení z Národného centra zdravotníckych informácii, ktoré registráciu záujemcov o očkovanie zabezpečuje.

 

Zo strany zamestnancov UNM je o očkovanie záujem, vakcínu dostalo už takmer 1500 zamestnancov. „Očkujú sa prevažne zdravotníci, prvý týždeň výlučne zamestnanci UNM a od 11. januára sa môžu zaočkovať aj zdravotníci pracujúci mimo UNM. Riadime sa pri tom striktne pokynmi MZ SR a aktuálne sú to všetci, ktorí spadajú pod prvú vlnu očkovania. Postupujeme podľa Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach Slovenskej republiky,“ informovala MUDr. Ľubica Bielená, vedúca lekárka vakcinačného centra UNM. Na očkovanie sa dá prihlásiť iba cez formulár na webstránke: https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php.

 

Očkovanie realizuje samostatný očkovací tím vakcinačného centra UNM

 

V zmene je 1 vedúci lekár, 3 lekári, 3 zdravotné sestry a 5 administratívnych pracovníkov. Vakcinačný tím sa UNM snaží personálne zabezpečiť tak, aby bol celý proces očkovania čo najrýchlejší a najefektívnejší. „Vzhľadom na efektivitu a minimalizovanie straty robíme prípravu vakcíny priebežne. Zároveň máme pripravený rezervný zoznam zdravotníckych pracovníkov, aby v prípade, že sa niektorí na očkovanie nedostavia, bola kapacita vakcinačného centra naplnená,“ dodala MUDr. Bielená.