utorok, 01 jún 2021 07:35

Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Kultúrne centrum Museum v Martine organizuje ďalší projekt neformálneho vzdelávania Okno cez umenie 2020, ktorý je zameraný na hudbu a divadlo. Uvedený rok nie je chybou, keďže sa projekt musel odložiť kvôli pandémii koronavírusu. Zúčastniť sa ho budete môcť aj online.

  1. JÚNA - PAVEL FAJT - WORKSHOP HRY NA BICIE NÁSTROJE

Brnenský bubeník Pavel Fajt patrí medzi alternatívnych hudobných tvorcov. Jeho hudba sa pohybuje niekde na pomedzí žánrov world music, art – rock, folk – rock a experimentálnej elektronickej hudby. Predstaví vám svoj vlastný štýl tvorby, pohľad na hru, hudbu a rytmus.

 

  1. JÚNA - MILLI JANATKOVÁ - WORKSHOP HUDOBNEJ TVORBY A IMPROVIZÁCIE

Máte chuť tvoriť a stretnúť sa v kruhu kreatívnych ľudí? Vďaka uvoľnenej hravosti sa môžete zamerať na podporu a rozvoj vášho tvorivého potenciálu. Prirodzene prepojíme dych, hlas, techniku, rytmus, nenáročný pohyb, hru na hudobné nástroje.

 

  1. JÚNA - MICHAL CHOVANEC - WORKSHOP KOMICKEJ A BEZPEČNEJ INTERAKCIE S OKOLITÝM PROSTREDÍM

Vyskúšajte workshop Slapsticku. Nič vám to nehovorí?  Slapstick je veľmi zjednodušene povedané groteskne prehnaná fyzická akcia. Údery, pády, bitky, šikovne nešikovná manipulácia s predmetmi a rovnako tak neadekvátna reakcia na tieto udalosti. Slapstick je účinný spôsob ako zaujať a rozosmiať publikum.

 

  1. JÚNA - LUBOŠ MOŘICKÝ - WORKSHOP NASVIETENIA FILMOVEJ SCÉNY

Počas pandémie narástli potreba, význam a dôležitosť profesionálnych audiovizuálnych diel v online priestore. Na tomto workshope sa preto možno naučiť, ako sa primárne venovať portrétu, ktorý je základným predpokladom úspechu kameramana či už v prirodzených, alebo v ateliérových podmienkach. Rozoberie sa tvorivá komunikácia kameramanov a osvetľovačov pri realizácii spoločného zámeru, rozdelia zdroje svetla podľa ich využitia a vysvetlia princípy kombinácie mäkkého i tvrdého svetla, aby bola výsledná ilúzia čo najvernejšia a najprirodzenejšia.

 

  1. JÚNA - FILIP TELLER - WORKSHOP TVORBY AUTORSKÉHO STAND UP VÝSTUPU

Stand Up Therapy je príležitosť vytvoriť si vlastný autorský stand up, v ktorom budete hovoriť o tom, čo je pre vás dôležité, aktuálne a rezonuje vo Vás. Stand up ako forma terapie založená na zdieľanie svojho príbehu, pravde a schopnosti pretvoriť svoje osobné témy do humoru za pomoci základných komediálnych techník a nadhľadu. Stand up Therapy kurzy prebiehajú v priateľskej a bezpečnej atmosfére s empatickým prístupom k individualite každého jedinca a štýlu jeho humoru.

 

  1. JÚLA - WORKSHOP PRÁCE S UVEDOMENÍM SI VLASTNÉHO TELA V PRIESTORE A ČASE

Hlavnou náplňou tohto hereckého workshopu je zameranie sa na orientáciu v situácii a následné prehĺbenie citlivosti k hereckému partnerovi.  Fyzická prítomnosť hercovho tela na javisku je bezpochyby jeden z najdôležitejších z aspektov divadla. Vašou úlohou tak bude preskúmať jeho možnosti. Chýbať nebudú ani improvizačné cvičenia.

 

Kultúrne centrum Museum je kultúrno-umeleckým a umelecko-komunitným centrom mesta Martin. Návštevníkom je známe aj pod názvom Barmuseum či Musko. Ide o jediný umelecky, tvorivo a organizačne nezávislý priestor v meste, ktorý už od roku 2004 prináša najkvalitnejšie slovenské a medzinárodné umenie (hudobné, divadelné, literárne, filmové), ako aj možnosti neformálneho vzdelávania umením, otvorené diskusie na aktuálne spoločenské témy či besedy o súčasnom umení. Kompletný program podujatí ako aj kontaktné informácie možno nájsť na stránke www.barmuseum.eu. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.