Vytlačiť túto stránku
utorok, 02 november 2021 22:11

Výstava PRCHAVÁ PRÍTOMNOSŤ na pešej zóne v Martine

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Výstava PRCHAVÁ PRÍTOMNOSŤ na pešej zóne v Martine Výstava PRCHAVÁ PRÍTOMNOSŤ na pešej zóne v Martine

Turčianske kultúrne stredisko v Martine srdečne pozýva na exteriérovú výstavu PRCHAVÁ PRÍTOMNOSŤ, ktorá vznikla v rámci projektu Fotografia v meste a je realizovaná s finančnou podporou mesta Martin.

Výstava je inštalovaná v pešej zóne pri budove Millenia a vznikla z tohtoročnej odporúčanej témy AMFO 2021 - „Rodina“. Kurátorskú koncepciu výstavy pripravila Mgr. art. Lenka Lindák Lukačovičová, ArtD. S výstavou prináša Turčianske kultúrne stredisko aj nový architektonický prvok - výstavný systém, ktorý sa stane súčasťou pešej zóny Martina. Za architektonickým návrhom výstavného systému stojí štvorica mladých architektiek pôsobiacich v rámci občianskeho združenia WO|V|EN z Bratislavy.

 

Výstava bude slávnostne otvorená v stredu 3.11. 2021 o 15.30 h. a potrvá do 15.12. 2021

 

Výstavný systém pre výstavu PRCHAVÁ PRÍTOMNOSŤ je založený na princípe rozhýbania dvoj-dimenzionálneho rámu do priestoru, inšpirovaného myšlienkou, že každá fotka nám otvára nový priestor, pozýva na objavovanie z perspektívy autora. 

 

„Vďaka fotoaparátom, mobilným telefónom (či iným digitálnym zariadeniam) vznikajú tisícky fotografií, ktoré zaznamenávame vlastne nonstop. Veľká časť tohto záznamu je rodinného charakteru, lebo sa snažíme „zamraziť“ a pripomínať si vybrané chvíle. Snímky nám následne poskytujú sociologickú a psychologickú sondu do každodenných rituálov rodiny. Tiež sa stávajú súčasťou rodinného archívu, ktorý má v dejinách fotografie aj samotnej rodiny svoje osobitné miesto. Téma rodiny je výborným impulzom k ďalšej tvorbe a nachádzaniu neustálej inšpirácie. Jej fotografovaním sa dá z dlhodobého hľadiska vytvoriť obsiahle fotografické dielo, ktoré môže viesť napríklad aj k jej uzmiereniu, alebo nájdeniu novej spoločnej cesty, vzťahov.“ Mgr. art. Lenka Lindák Lukačovičová, ArtD.

 

Výstava PRCHAVÁ PRÍTOMNOSŤ je len jedným zo série podujatí, ktoré prináša Turčianske kultúrne stredisko Martinčanom v rámci projektu AMFO 2021.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.

Najnovšie články od autora: Tlačová správa

Súvisiace články podľa značky