Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 20 január 2022 14:11

Študentka Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine získala striebro v medzinárodnej grafickej súťaži

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Študentka Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine získala striebro v medzinárodnej grafickej súťaži Študentka Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine získala striebro v medzinárodnej grafickej súťaži

MSI Dračia výzva je medzinárodná dvojkolová súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl zo Slovenska a Česka bez rozdelenia vekových kategórií, ktorú usporiadal portál LanCraft.cz.

Konala sa v dvoch termínoch od októbra do decembra 2021. Študenti v prvom kole tvorili grafickú prácu podľa svojej fantázie v jednom z vopred určených grafických programov s podmienkou, aby do práce zakomponovali aspoň jeden prvok v spojitosti s MSI. Do druhého kola postúpilo 25 najlepších grafík z verejného internetového hlasovania. Práce v druhom kole boli limitované témou Vianoce a hodnotila ich odborná porota.

 

 

Do súťaže sa zapojila aj Bibiána Tonková, študentka Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine, ktorá má nielen mimoriadny výtvarný talent, ale aj tvorivosť, vytrvalosť a počítačové zručnosti. Dosiahla obrovský úspech a striebornú medailu v silnej konkurencii viac ako 160 podstatne starších a skúsenejších súťažiacich. Bez problémov prešla nielen sitom internetového hlasovania, ale očarila aj medzinárodnú porotu, ktorá ocenila jej súťažné práce.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.

Najnovšie články od autora: Tlačová správa

Súvisiace články podľa značky