utorok, 22 marec 2022 07:36

O zlatú guľôčku 2022, Eniki beniki 2022

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
O zlatú guľôčku 2022, Eniki beniki 2022 O zlatú guľôčku 2022, Eniki beniki 2022

Turčianske kultúrne stredisko vás srdečne pozýva na prehliadku súťaží detského folklóru. Detskí speváci si zmerajú sily v súťaži O zlatú guľôčku, ktorá je regionálnym kolom k celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke hudobného folklóru detí Vidiečanova Habovka 2022. Zároveň sa detské súbory stretnú v regionálnom kole 28. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov Eniki beniki 2022. Obidve súťaže sa uskutočnia dňa 26.03.2022 v Turčianskej knižnici v Martine.

Hlavným cieľom súťaží je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko- odborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti tradičného ľudového umenia a jeho folklorizovaných prejavov. Súťaže majú postupový charakter a sú trojstupňové. Vyhlasovateľ a odborný garant súťaží je Národné osvetové centrum.

 

Aj napriek dlhej prestávke, kedy folkloristi nemohli nacvičovať, sa našim pedagógom a vedúcim folklórnych súborov podarilo na súťaže pripraviť! Môžeme sa tešiť na bohatú nádielku v podobe spevákov a súborov, v počte spolu 127 prihlásených účinkujúcich. Potešme sa spolu s našimi najmladšími účastníkmi týmto folklórnym sviatkom v Turci a užime si spev, tanec a hudbu v podobe tých najkrajších folklórnych zážitkov.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.