nedeľa, 12 máj 2013 21:24

Martinská kapela Pretty Cool krstila nový album Chémia

Ohodnotiť túto položku
(19 hlasov)
Martinská kapela Pretty Cool krstila nový album Chémia Martinská kapela Pretty Cool krstila nový album Chémia

03. mája sa v martinskom Base Music Clube krstilo nové CD domácej skupiny Pretty Cool v rámci turné Chémia Tour. Počas vystúpenia prebiehalo aj natáčanie videoklipu k skladbe Hudba, do ktorého sa zapojili aj hostia.

Martinská kapela Pretty Cool bola založená v máji 2007. V tomto roku vznikol aj debutový album pod názvom Pestroraký, ktorý obsahuje desať skladieb. O úspešnosti štartu kapely svedčí aj následné vystupovanie na koncertoch po Slovensku a trojica videoklipov, z ktorých dva sa objavili aj na stanici MusicBox. O dva roky neskôr nasledoval album EneRRRrrrgia skladajúci sa z deviatich piesní. Tieto žali úspech na turné zloženom z 25 koncertov. Zatiaľ posledný album Chémia, ktorý sa krstil v Base Music Clube, vznikol počas roku 2012. K skladbám "Chémia" a "Obchod s láskou" boli vyhotovené aj zaujímavé efektné videoklipy.

Samotné skladby vyjadrujú skutočné životné príbehy, ktoré sú ovplyvnené rôznymi medziľudskými vzťahmi, príťažlivosťou i láskou. A práve posledný album posúva martinskú kapelu dopredu. Nie sú to len koncerty, ale aj hranosť v rádiách a rastúca popularita medzi fanúšikmi, ktorú si všimlo už aj české MTV, keď nedávno odvysielalo jeden z videoklipov.

Chémia

httpv://youtu.be/aK9bmeIzfl8

Vypočujte si nový album na webe kapely

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn